سوسیس و کالباس از تاج خروس تولید نمی‌شود

۱۳۹۰/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 32819
سلامت نیوز : رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران با تکذیب مطالبی که در مورد تولید ناسالم و غیر بهداشتی گوشت‌های فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس وجود دارد گفت: «سوسیس و کالباس‌ها با تاج خروس و روده گوسفندان درست نمی‌شود.»

دکتر سید محمد حسینی در گفتگو با سینانیوز با اشاره به اینکه تمامی کارخانه‌های تولید این محصولات با استاندارد وزارتخانه‌های بهداشت و صنایع به فعالیت خود ادامه می‌دهند گفت: «اداره استاندارد بر تولید مواد غذایی نظارت دارد و کار‌شناسان، شرکت‌ها و کارخانه‌های مواد غذایی را چندین بار مورد بازدید قرار می‌دهند.»
وی در پاسخ به اینکه برخی افراد معتقدند شاهد تولید ناسالم این نوع گوشت‌ها بوده و شایعات زیادی در این باره وجود دارد، گفت: «نمی‌گوییم که هیچ‌گاه تخلف صورت نمی‌گیرد و در هر حال برخی افراد ممکن است اقدام به تخلف کنند اما این شامل تمامی کارخانه‌ها و تولید کنندگان نمی‌شود. »
به گفته رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران، حدود ۵۰ تا ۹۸ درصد سوسیس و کالباس‌های ما با توجه به نوع و مواد تشکیل دهنده آن از گوشت تشکیل شده و بقیه آن نیز شامل مواد جانبی مثل مواد پروتئینی، پسته، شیرخشک، گراتین سویا و رنگ‌های مجاز است و تمامی این افزودنی‌ها زیر نظر وزارت بهداشت و استانداردهای اداره استاندارد تهیه می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امير
خالي نبندين لطفا!!!! من خودم رفتم كارخونش و ديدم. تازه تو آزمايشگاه خاله دوستم هم آزمايش كرديم.خود تاج خروس بود. هم تو سوسيس هم تو كالباس هم تو همبرگر!!!! از اون موقع هم لب نميزنم به هيچكدوم!!!!!1
0.50112s, 19q