وعده‌های سازمان ملل برای كمك به مبارزه ایران با مواد مخدر هنوز عملی نشده است

۱۳۹۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۹ - کد خبر: 32874
سلامت نیوز :  مدیر کل مقابله به عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در بازدید از مرزهای شرقی ایران قول کمکهای بین المللی به ایران را در زمینه مبارزه با مواد مخدر داده بود اما هنوز خبری از این کمکها نیست.
 
مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که آیا قول‌های آقای فدوتف عملی شده است یا نه اظهار داشت: از ایران خواسته شد لیست از نیازهای خود آماده کند که این لیست آماده و در اختیار آنان قرار گرفته شد.

وی افزود: منتظر جواب آنها هستیم اما تا کنون هنوز کمکی صورت نگرفته است.

به گزارش فارس، یوری فدوتف، معاون دبیرکل و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل هم در بازدید از مرزهای شرقی ایران گفت: آخرین بیانات خود اظهار داشت که حتماً گزارش سفر خود را ارائه خواهم داد و جامعه جهانی باید به همکاری ایران بشتابد چرا که یکدست صدا ندارد. شهدا و جانبازان مبارزه با مواد مخدر ایران قابل احترام هستند و من نهایت تلاش خود را برای جلب کمکهای بین‌المللی به ایران خواهم کرد.
 
یوری فدوتف خاطرنشان کرد: اگر چه جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های بسیار گسترده‌ای در مبارزه با مواد مخدر انجام داده اما یک کشور به تنهایی نمی‌تواند مقابل تهدیدهایی که جنبه‌های بین‌المللی دارد، ایستادگی کند لذا مقابله با این‌گونه تهدیدات نیازمند همکاریهای منطقه‌ای موثر و وسیع‌تر بین‌المللی است و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل نهایت تلاش خود را برای تقویت همکاریهای منطقه‌ای با محوریت ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام میشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51334s, 18q