آزمون استخدام پرستاران در تامین اجتماعی 4 آذر برگزار می شود

۱۳۹۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۸ - کد خبر: 32886
سلامت نیوز : مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی کشور از برگزاری آزمون استخدام بیش از 850 نفر پرستار، کادر درمان و اداری در 4 آذر امسال خبر داد.

رحمت الله حافظی در گفت وگو با سازمان نظام پرستاری کشور اظهار کرد: ثبت نام اینترنتی آزمون استخدام بیش از 850 پرستار و کادر اداری و  درمانی در صندوق تامین اجتماعی کشور مهر امسال انجام می شود.


وی ادامه داد: هم اکنون بر اساس برآورد اولیه سهمیه 850 نفری برای این آزمون در نظر گرفته شده است که البته تا 3 روز آینده و بر اساس نیازسنجی مراکز درمانی و شعب بیمه ای کشور سهمیه نهایی اعلام می شود.

 مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی کشور افزود: 80 درصد از سهمیه نهایی برای بخش درمان و 20 درصد برای بخش بیمه ای (شعب و بخش های مرتبط با بیمه تامین اجتماعی) است و 80 درصد سهمیه نیروهای بخش درمان به نیروهای فنی درمانی اعم از پزشک، پرستار و گروه های وابسته اختصاص می یابد و 20 درصد به نیروهای پشتیبانی اعم از بخش اداری، پذیرش، مدارک پزشکی و... تعلق می گیرد.

حافظی گفت: این میزان سهمیه برای جذب نیرو صرفاً برای برطرف کردن کسری های موجود نیروی انسانی در مراکز درمانی و اداری تأمین اجتماعی است و برای اجرای قانون ارتقای بهره وری نیروهای خدمات بالینی باید خلاء ایجاد شده به طور جداگانه جبران شود.

وی یادآور شد: این قانون هنوز در مراکز درمانی تامین اجتماعی اجرا نشده است و منتظریم تا قانون ارتقاء بهره وری در بیمارستان های تابعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی اجرا شود تا مشابه آن نیز در مراکز درمانی تامین اجتماعی به اجرا در آید.  
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.05752s, 18q