کاهش هزینه های درمانی؛شعاری که به تاریخ پیوست

۱۳۹۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۵ - کد خبر: 33235
کاهش هزینه های درمانی؛شعاری که به تاریخ پیوست
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: قرار بود تا پایان برنامه چهارم، مردم تنها ۳۰ درصد از هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، اما اکنون این میزان به ۶۰ درصد و حتی بیشتر رسیده است.
محمدجواد نظری مهر در گفت‌وگو با خانه ملت  تصریح کرد: وزیر بهداشت از همان ابتدا اعلام کرد کاهش هزینه‌های درمانی از اولویت‌های وزارت بهداشت است؛ اما با گذر زمان مشخص شد که نه تنها هزینه‌های درمانی کاهش پیدا نکرد بلکه هزینه‌های بیشتری نیز به مردم تحمیل شد.
نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن و بندرگز در مجلس، تصریح کرد: قرار بود تا پایان برنامه چهارم، مردم تنها ۳۰ درصد از هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، اما اکنون این میزان به ۶۰ درصد و حتی بیشتر رسیده است.
وی ادامه داد: برای حل این مشکل باید برای  تک تک ایرانیان کارت هوشمند سلامت صادر شود تا اگر  در حوزه درمان افزایش قیمتی به وجود آمد، مردم متحمل نگرانی نشوند.
نظری مهر در رابطه با افزایش قیمت دارو در کشور، نیز گفت: افزایش قیمت دارو معیار‌های مختلفی دارد که باید به بررسی آنها پرداخت و دید آیا این افزایش هزینه امری طبیعی بوده یا خیر.
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس خاطر نشان کرد: باید ساختار این مساله مورد بررسی قرار گیرد تا به نتیجه مناسبی برسیم و تا زمانی که ما در کشور مشکلاتی نظیر آب، برق، گاز، بیکاری، اشتغال را داریم افزایش قیمت دارو نیز به طور حتم وجود خواهد داشت.
وی تصریح کرد: افزایش قیمت این روزهای دارو، تحت تاثیر مستقیم نرخ ارز است و هنوز هیچ تمهیدی برای خارج شدن از این موقعیت اندیشیده نشده در حالی که سریعا برای حل این مشکل باید راه‌کاری پیدا شود چرا که دارو با سلامت عمومی مردم مرتبط خواهد بود و نمی‌توان به هیچ قیمتی از آن چشم پوشید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50779s, 18q