35 درصد سرطانها مربوط به رژیم غذایی افراد است

۱۳۹۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 33292
35 درصد سرطانها مربوط به رژیم غذایی افراد است
سلامت نیوز: عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی گفت: 35 درصد از سرطانها با رژیم غذایی و سبک زندگی ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سودابه شهیدثالث افزود: سرطانهای معده ، روده ، مری ، پستان و پروستات از جمله سرطانهای مرتبط با رژیم غذایی هستند.

وی اظهار داشت: رژیم غذایی  سرشار از میوه ها و سبزیجات مختلف فرد را در برابر سرطانها محفوظ نگه می دارد.

شهیدثالث با اشاره به اینکه یکی از علل بروز سرطان افزایش وزن و استفاده از رژیم غذایی پرچرب ، غذاهای سرخ کردنی ، کبابی و نمک سود به شمار می رود خاطر نشان کرد: استفاده ازغذاهای حاوی فیبر زیاد ،کم چرب ، کاهش وزن و فعالیت بدنی راهکاری مناسب برای پیشگیری از سرطان است.
 
این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی، وجود توده در هرجایی از بدن ،تغییر در یک خال پوستی،زخمی که بهبود نمی یابد،سرفه یا گرفتگی صدا بطور مداوم،سوء هاضمه یا اختلال در بلع بطور مداوم،تهوع یا سرفه خون آلود،تغییر در عادات طبیعی روده مانند اسهال یا یبوست بطور دایم،  وجود هرگونه خون در ادرار یا مدفوع ،کاهش وزن و بی اشتهایی غیر قابل توجیه را از جمله نشانه های بروز بیماری سرطان برشمرد.
 
عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی، غربالگری را روشی برای تشخیص زودرس بیماری در افراد بدون نشانه با هدف کاهش میزان گسترش بیماری و مرگ ومیر ناشی از آن دانست و گفت: بسیاری از سرطانها تنها با معاینه پزشکی و آزمایشات تکمیلی تشخیص داده می شوند و توصیه کرد افراد به سلامتی فردی و تغییر در نشانه های جسمی خود توجه داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08107s, 18q