پلک زدن زیاد چشم می تواند ریشه عصبی یا مشکلات چشمی داشته باشد

۱۳۹۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۸ - کد خبر: 33375
سلامت نیوز : پلک زدن زیاد چشم می تواند به دلیل استرس و نگرانی و نیز مشکلات چشمی ایجاد شود که باید علت آن مورد بررسی قرار گرفته تا درمان صورت بگیرد.
دکتر علیرضا رجعتی حقی، فوق تخصص شبکیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: پلک زدن زیاد چشم می تواند هم به دلیل استرس و مشکلات عصبی و هم بر اثر مشکلات چشمی ایجاد شود.
وی تصریح کرد: از جمله مشکلات چشمی که می تواند سبب پلک زدن زیاد چشم شود می توان به خشکی چشم، حساسیت های چشمی و نیز وارد شدن جسم خارجی در چشم اشاره کرد.
این فوق تخصص افزود: ضعیف شدن چشم و نیاز به عینک می تواند سبب پلک زدن زیاد چشم شود.
رجعتی حقی، بیان کرد: در کودکان بیشتر وارد شدن جسم خارجی به چشم می تواند سبب پلک زدن بسیار شود و در بزرگسالان خشکی چشم بیشتر عامل ایجاد پلک زدن زیاد چشم می شود.
وی گفت: البته حساسیت های چشمی به گرد و غبار، نور خورشید، آب و هوا هم در ایجاد پلک زدن زیاد چشم مؤثر خواهد بود.
این فوق تخصص عنوان کرد: در صورتی که پلک زدن چشم به دلیل خشکی چشم باشد که بیشتر در بزرگسالان این عامل در ایجاد پلک زدن مؤثر است، توسط دارو به صلاحدید پزشک قابل درمان است و اگر به علت وارد شدن جسم خارجی در چشم این مشکل (پلک زدن زیاد) ایجاد شود باید سریع به متخصص چشم مراجعه کرد تا جسم خارجی از چشم بیرون آورده شود.
این فوق تخصص گفت: در صورتی که حساسیت چشمی مسبب  ایجاد پلک زدن زیاد شود باید افراد از وارد شدن به محیط پر گرد و غبار و آلوده خودداری کرده و نیز از عینک آفتابی استفاده کنند.
رجعتی حقی، خاطرنشان کرد: اگر پلک زیاد چشم به علت استرس و اضطراب باشد برای رفع این مشکل مراجعه به متخصص روانپزشکی لازم است.
رجعتی حقی، تأکید کرد: یک نوع پلک زدن شدید وجود دارد بطوریکه پلک بسته می شود این پلک زدن بسیار شدید یک نوع بیماری چشمی بوده که با عمل تزریق و یا عمل جراحی با صلاحدید پزشک انجام می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mohsen
سلام
امروز که یه مصاحبه داشتم و از من فیلم گرفتن، بعد که فیلم رو مشاهده کردم متوجه شدم من هم زیاد پلک میزنم، اما مشکلات عصبی ندارم ولی خب هوای شهر ما به دلیل نزدیک بودن به پلایشگاه خیلی آلوده هستش و احتمال میدم از اون باشه.
از مطلب مفیدتون متشکرم
مرضیه
سلام ..مادر من خ پلک هاشو ب هم میزنه..واقعا رو طرف مقابل تاثیر میزاره ناخوداگاه..مشکل چیع
حسین
من پیش از یک ماه است که هر چند ثانیه دستهایم را به چشمایم می مالم باید چه کنم
samira
با سلام، من خیلی زیاد چشمانم را به هم میزنم باید چکار کنم و به چه پزشکی مراجعه کنم ؟( چشم پزشکی یا اعصاب)
sanaz
سمیرا جون من هم چشم هایم را زیاد به هم میزدم بعد رفتم پیش دکتر گفت حساسیت چشم هست
4.52312s, 23q