بیماری‌های عفونی خلط صفرا را در بدن افزایش می‌دهند

۱۳۹۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۶ - کد خبر: 33429
سلامت نیوز: یک محقق طب سنتی و اسلامی گفت: بدن انسان دارای 4 خلط خون، بلغم، صفرا و سودا است و بیماریهای عفونی خلط صفرا را در بدن بالا میبرند و باعث تب میشوند.

سید علی ابوالحبیب در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بدن انسان دارای 4 خلط خون، بلغم، صفرا و سودا است. خلط ماده‌ای  مرطوب و روان است که در مرحله اول هضم غذا به وجود می‌آید و در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند.

به گفته وی این خلط می‌تواند در درون رگ‌ها خارج از عروق و در فضاهای میان بافتی یا در داخل ریه‌ها قرار گیرد و همه اخلاط چهارگانه مانند صفرا و سودا با وجود خشکی مزاج در خون مرطوب و روان هستند.

وی گفت: خلط خون، معادل خون قرمز خوشرنگی است که زیادی آن در بدن ماهیچه می‌سازد همچنین بلغم معادل یک ماده غلیظ و لذیذی است که در خون یا سایر نقاط بدن یافت می‌شود که زیادی آن بافت شل و آبکی ایجاد می‌کند که پرولاکتین، پروژسترون و تری‌گلیسیرین از نمونه‌هایی از خلط بلغم در خون افراد است.

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: صفرا معادل ماده زرد رنگی است که کلسترول نوعی از خلط صفرا است که زیادی آن موجب افزایش چربی خون و هورمون های بدن می‌شود و بافت هیبری بدن را تکتیر پیدا می‌کند.بیلی‌روبین، کلسترول، تستسترون و استروژن نمونه‌های از خلط صفرا در خون افراد است.

ابوالحبیب بیان داشت: سودا معادل رسوب خون یا املاح معدنی مانند کلسیم است که بافت‌های سفت بدن مانند استخوان، ناخن و مو را می‌سازد. معمولاً بیشتر از همه اخلاط سودای خون حاصل از متابولیسم یا سوخت و ساز صفرای بدن افراد است.

وی اضافه کرد: علت اینکه در بدن برخی افراد عفونت‌های ویروسی و میکروبی یا سدیم خون بالاتر می‌رود آن است که اکثر بیماری‌های عفونی خلط صفرا و حرارت بدن را بالا می‌برد و در مراحل اولیه انسان را دچار تب و برخی از بیماری‌ها مانند آبله، سرخچه و سرخک می‌کند.
 
ابوالحبی اضافه کرد: زیادی حرارت بحرانی که تولید شده است باعث می‌شود صفرا بسوزد و به جای آن سودا جایگزین شود به همین دلیل سدیم خون نشانه افزایش سودا یا پیدایش عفونت در بدن است افزایش پیدا می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35105s, 18q