پروانه فعالیت 95درصد آزمایشگاه‌های تشخیص طبی كشور 5 ساله تمدید شد

۱۳۹۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 33573
سلامت نیوز: مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گفت: پروانه فعالیت 95درصد آزمایشگاه‌های تشخیص طبی کشور 5 ساله تمدید و 5 درصد مابقی به طور یکساله تمدید شد.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که چند درصد آزمایشگاه‌های تشخیص طبی کشور تحت پوشش طرح استانداردسازی آزمایشگاه‌ها قرار گرفته‌اند، اظهار داشت:  شاید تلقی مردم از استانداردسازی این باشد که آزمایشگاه‌های موجود استاندارد نیست در حالی که نباید اینگونه تصور شود و وزارت بهداشت برای رسیدن به کیفیت‌های بالاتر استانداردهای با کیفیت‌تری برای آزمایشگاه‌ها در نظر بگیرد.

وی افزود: تمدید پروانه آزمایشگاهها را براساس طرح استانداردسازی منوط به این موضوع کردیم که هر آزمایشگاهی که خواستار تمدید پروانه است باید استانداردهای طرح را رعایت کند و در غیراینصورت اجازه همکاری به آنها داده نمی‌شود.

مهدوی تصریح کرد: براساس این طرح تکنیک 164سؤالی طراحی کردیم که باید 85 درصد این سؤالات توسط آزمایشگاههای تشخیص طبی تکمیل شود تا پروانه فعالیت آنها تا 5 سال تمدید شود.

وی گفت: چنانچه آزمایشگاهی 50 تا 85 درصد سؤالات را پاسخ دهد پروانه فعالیت آنها یک سال تمدید می‌شود و اگر زیر 50 درصد سؤالات تکمیل شود پروانه فعالیت آنها تمدید نخواهد شد که خوشبختانه چنین موردی نداشتیم.

وی با بیان اینکه استانداردسازی آزمایشگاهها موضوعی تشویقی نه تنبیهی است، خاطرنشان کرد: پروانه فعالیت 95درصد آزمایشگاههای تشخیص طبی کشور 5 ساله تمدید و 5 درصد مابقی به طور یکساله تمدید شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.52675s, 18q