توجه به کیفیت زندگی در بیماری آلزایمر حائز اهمیت است

۱۳۹۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 33588
سلامت نیوز: با توجه به اینکه سالمندان در بیماری آلزایمر دچار زوال عقل می شوند و توان شناسایی افراد را از دست می دهند،‌کیفیت زندگی آنان کاهش می یابد که باید اطرافیان آنها به این امر توجه داشته باشند.
  
قره قوزلو،متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:با توجه به افزایش سن افراد کشور و سن کهنسالگی در ایران،‌شیوع بیماری آلزایمر در اکثر افراد کهنسال مشاهده شده است.

وی ادامه داد:هنگامی که زوال عقل بوجود می آید،در پی آن آلزایمر را به دنبال دارد که مشکلاتی را برای افراد بعد از 40 سالگی بوجود می آورد،به طوری که کیفیت زندگی این افراد دچار مشکل می شود و به حدپایین می رسد.

این متخصص مغز و اعصاب افزود:بیمار در مبتلا شدن به آلزایمر خود متوجه نمی شود که دچار فراموشی شناختی گردیده و توان شناسایی را از دست می دهد و حافظه رو به زوال پیش می رود.

وی خاطرنشان کرد:نقش خانواده و اطرافیان در نگهداری این بیماران مهم است زیرا این افراد دچار رفتارهای غیر عادی می شوند که کارکرد اجتماعی آنان را کاهش می دهد.

قره قوزلو به عوارض بیماری آلزایمر اشاره کرد و گفت:فراموشی،سوء ظن،حافظه کم،‌توان شناسایی کم از جمله عوارض این بیماری است.

وی توصیه کرد:افراد به اندازه مطالعه کرده و تماشای تلویزیون ترجیحا كم كنند چراکه برای آلزایمر مناسب نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.78253s, 18q