بدن سازی و ورزش های سنگین برای پیشگیری از بیماری های قلبی مفید نیست

۱۳۹۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 33608
سلامت نیوز: متخصص قلب و عروق گفت: بدن سازی و ورزش های سنگین برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مفید نیست و باید برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی به ورزش های سبك روی آورد.

محمدرضا معتمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: ورزش های مستمر برای سلامتی قلب و عروق بسیار مفید است.

وی اضافه كرد رایج ترین، سهل ترین و در عین حال ارزان ترین ورزشی كه برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید و مستمر بوده پیاده روی و در درجه های بعد، شنا و كوهپیمایی است.

معتمدی گفت: ورزش های سنگین و بدن سازی جز ورزش های مفید برای پیشگیری از بیماری قلبی نیست، اما پیاده روی، كوهنوردی و شنا از بهترین ورزش ها برای بهبود بیماری های قلبی و عروقی است.

این متخصص قلب و عروق به علل بروز بیماری های قلبی و عروقی در میان افراد اشاره كرد و افزود: افرادی كه عصبی مزاج هستند در معرض بیماری های قلبی و عروقی و سكته های قلبی قرار دارند.

معتمدی، عوامل ژنتیكی و ارثی را از دیگر عوامل بروز بیماری های قلبی و عروقی برشمرد و گفت: افرادی كه در میان خویشاوندان خود بیماران قلبی و عروقی دارند نیز در معرض بیمارهای قلبی قرار دارند.

وی افزود: افرادی كه مبتلا به بیماری دیابت هستند نیز باید برای جلوگیری از سكته های قلبی موارد بهداشتی را رعایت كنند و هر شس ماه یك بار آزمایش خون بدهند و چربی و قند خون خود را كنترل كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42594s, 18q