زنان از مصرف قرص های ضدبارداری یاسمین تقلبی خودداری کنند

۱۳۹۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۵۴ - کد خبر: 33711
زنان از مصرف قرص های ضدبارداری یاسمین تقلبی خودداری کنند
سلامت نیوز: مصرف قرص های ضد بارداری یاسمین تقلبی بوده و باعث ایجاد عارضه خطرناک و حتی وقوع بارداری در زنان می شود.

به گزارش سلامت نیوز، مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اعلام این خبر گفت: به تازگی در بازار داروی کشور به ویژه در استان خوزستان نمونه تقلبی داروی ضد بارداری یاسمین (Yasmin) مشاهده شده است که باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل تهوع و حتی وقوع بارداری در زنان می شود.

دکتر حسین برزگر گفت: این نمونه تقلبی از نظر ظاهری و بسته بندی به صورت ماهرانه همانند نوع اصلی آن توسط افراد سودجو و قاچاقچیان دارو ساخته و درکشور توزیع شده است.

وی با بیان این که به راحتی می توان با شناسایی تفاوت های موجود بین انواع تقلبی و اصلی این دارو، آن را تشخیص داد، شیوه تشخیص را این چنین بیان کرد: نشان بایر(BAYER) سمت راست بالای جعبه دارو اصلی زیر نور تابش اشعه UV دستگاه تشخیص اسکناس به صورت یک علامت به علاوه (+) روشن می شود، نوع اصل این قرص، دارای برچسب اصالت داروست که به صورت هاشور خورده (اسکراچ) است و با خراش دادن آن می توان کد نمایان شده را به شماره 2000404 پیامک کرد و از اصالت آن اطمینان حاصل کرد و روی بلیستر قرص قسمت وسط، کلمه یاسمین(yasmin) نوشته شده است که با ناخن پاک نمی شود.

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی اهواز، همچنین گفت: برای کسب هر نوع اطلاعات دیگر نیز می توان به نشانی اینترنتی WWW.IRANESALAT.ORG و یا با شماره تلفن 22373561-021  تماس حاصل کرد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06466s, 18q