فرآورده‌های لبنی 6 درصد گران می‌شود

۱۳۹۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۵۲ - کد خبر: 33759
سلامت نیوز: کارخانجات به دلیل ماه مبارک رمضان در مردادماه امسال اقدام به افزایش قیمت نکرده اند و لذا قرار بر این شد که بعد از این ماه، قیمت انواع شیر 8 درصد افزایش یابد، ضمن اینکه قیمت خامه، بستنی، انواع ماست‌ها و پنیرها نیز اصلاح شده و 6 درصد افزایش خواهد یافت.

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی ایران با تشریح جزئیات شیوه قیمت‌گذاری جدید لبنیات در کشور، گفت: بر اساس توافقات جدید، اجازه داده شده است که نرخ انواع شیر پاستوریزه و استرلیزه 8 درصد، خامه، بستنی، انواع ماست و پنیر 6 درصد و سایر اقلام محصولات 7 درصد افزایش یابد.

رضا باکری گفت: آنچه که به عنوان بخشنامه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به 31 استان کشور ابلاغ شده است، در واقع تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تشکیل کارگروه‌های نظارت بر تولید و توزیع شیر خام و فرآوری‌شده در استانهای کشور است، این درحالی است که بر اساس قیمت‌های توافقی که در معاونت استانداری هر استان تعیین می‌شود، قیمت محصولات لبنی نیز از سوی تشکل‌ها بررسی و در کارگروه مذکور مطرح و پس از تائید در سطح استانها، ابلاغ می‌شود.

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی افزود: آنچه که در تهران مورد توافق قرار گرفته، بر مبنای تفاهمی است که میان سازمان بازرگانی استان تهران و با هماهنگی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بوده که بر اساس آن، نرخ شیر خام 520 تومان در معاونت استانداری تهران تعیین شده است. ضمن اینکه این قیمت نیز توافق میان دامداران و کارخانجات بوده است.

وی تصریح کرد: کارخانجات به دلیل ماه مبارک رمضان در مردادماه امسال اقدام به افزایش قیمت نکرده اند و لذا قرار بر این شد که بعد از این ماه، قیمت انواع شیر 8 درصد افزایش یابد، ضمن اینکه قیمت خامه، بستنی، انواع ماست‌ها و پنیرها نیز اصلاح شده و 6 درصد افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، نرخ سایر اقلام محصولات لبنی نیز 7 درصد افزایش می‌یابد.

به گفته باکری، این نرخ‌ها به کارخانجات ابلاغ شده است و اگر تخلفی از آن صورت گیرد، با آن برخورد خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.29263s, 18q