چگونه از زندگی لذت ببریم؟

۱۳۹۰/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 33805
سلامت نیوز: لذت بردن از زندگی از دیدگاه افراد مختلف متفاوت است ولی مهم این است كه هر فرد چگونگی لذت بردن از زندگی را بداند، شادی و خوشحالی در زندگی با داشتن امكانات بیشتر میسر نمی شود بلكه هر فرد می تواند با نگاهی مثبت، لحظاتی زیبا و فراموش نشدنی را برای خود خلق كند. بسیار ساده است می توان با اراده قوی و نگاه مثبت به زندگی زیبایی ها را دید، همیشه و همه جا امكانی برای لذت بردن وجود دارد، فقط باید بخواهیم بخندیم تا واقعا شاد باشیم.              
   
دكتر سعیده هادی، روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان لذت بردن از زندگی را در گرو توجه به چند نكته ساده ولی مهم می داند.

 * به خودتان توجه كنید

 باید در زندگی خود را نوازش كنید به این معنی كه به خواسته ها و احساسات خود توجه كنید این كار با ریشه یابی در خواسته ها میسر می شود. باید تلاش كنید تا خوشحالی تان ادامه داشته باشد، هرچقدر احساس زیبا و قشنگی داشته باشید و این احساس را به دیگران منتقل كنید شادی به خودمان بر می گردد.

* انرژی های منفی را از خود دور كنید

 ناراحتی ها را جمع آوری نكنید و به انرژی های منفی كه در اطراف شما وجود دارد توجهی نكنید.

 هنگامی كه حرفی را از فردی می شنوید كه سبب ناراحتی شما می شود، ابتدا به خصوصیات او توجه  كنید، آیا این حرف ها جزو ساختار شخصیتی اوست اگر چنین است، براحتی از كنارش بگذرید و حتی لحظه ای ذهن خود را با فكر كردن در مورد آن خسته نكنید.

* تقاضاهایتان را با دیگران مطرح كنید

 گاه فكر می كنید دیگران از خواسته های شما مطلع هستند و می دانند شما چه می خواهید.تا زمانی كه خواسته هایمان را مطرح نكنید هیچ كس از درون شما مطلع نمی شود.

اصولا خانم ها راحت تر متوجه ناراحتی های اطرافیان می شوند ولی این ویژگی در آقایان كم رنگ تر است آنها با نگاه به چهره متوجه تغییر حالت روحی نمی شوند.

 پس باید با شهامت تمام ،نیازها را تقاضا كنید و با صراحت تمام بخواهید تا نیازهای روحی تان برآورده شود.

 * دنبال تایید دیگران نباشید

 توجه به این نكته بسیار اهمیت دارد كه اگر به دنبال اثبات خودتان باشید و بخواهید مورد تایید دیگران قرار گیرید بهداشت روانی تان دچار اشكال می شود بهتر است بپذیرید، نمی توانید همیشه مورد قبول همه بوده و  دوست داشتنی باشید.

زندگی را وقف اثبات خود به دیگران نكنید فكر مطلق نگری را از خود دور كنید.

* عشق بورزید

همواره به زندگی عشق بورزید و این عشق و علاقه را به دیگران هدیه كنید.

 عشق نیاز خلقت بوده ،ودیعه ای كه در نهاد انسان است مطمئن باشید زندگی با عشق قشنگتر و دوست داشتنی تر می شود.

*هیچ كس كامل نیست

 انتظار كامل بودن نداشته باشید و بدانید هیچ كس كامل نیست.

انتخاب همسر كامل نیز رویایی بیش نیست این خیال تنها یك فریب است.

توجه داشته باشید همیشه رو به تكامل هستید پس از دیگران نیز چنین انتظاری داشته باشید.

*گاهی اشتباه می كنیم

 هر فردی، در هر مقطعی از زندگی ممكن است دچار اشتباه شود مهم این است كه بتوانید اشتباهاتتان را رفع كنید و شهامت عذرخواهی داشته باشید.

 رعایت این نكات ساده  می تواند زندگی زیبایی را همراه با لذت و شادی به ارمغان بیاورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72197s, 18q