افزایش فعالیت بدنی و دوری از دخانیات بهترین راهکار پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی است

۱۳۹۰/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 33815
سلامت نیوز: مدیر گروه تخصصی پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزایش فعالیت بدنی و دوری از دخانیات را بهترین راهکار پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی برشمرد.

 به گزارش سلامت نیوز، دکتر محمد رضا جویا با اشاره به این که بیماری های قلبی و عروقی شایعترین علل مرگ و میر در کشور به شمار می رود و سالانه تعداد زیادی از افراد جان خود را از دست می دهند، اظهارداشت: با تغییر سبک زندگی، ورزش کردن، تغذیه مناسب، عدم استعمال سیگار و قلیان، می توان تا حد زیادی از بروز این بیماری پیشگیری کرد .

وی با اشاره به این که در سال جاری شعار روز جهانی قلب «قلبی سالم ، خانه ای سالم، دنیایی سالم » نامگذاری شده است، گفت: این شعار تاكید به آماده سازی محیط خانه برای حمایت از زندگی با یك قلب سالم دارد زیرا اگر یك تغییر مختصر در رفتارهای افراد خانه اتفاق افتد، می توان بیماری قلبی و سكته مغزی را تا حدود زیادی پیشگیری و كنترل كرد و  زندگی با كیفیت و طولانی‌تری داشت.

مدیر گروه تخصصی پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، انجام غربالگری پرفشاری خون در جمعیت بالای 30 سال را از جمله برنامه های معاونت بهداشتی دانشگاه در راستای كنترل و پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی بر شمرد و افزود: افراد واجد شرایط برای استفاده از این خدمات می توانند به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود مراجعه کنند.

گفتنی است: هفتم مهر ماه روز جهانی قلب نامگذاری شده است و امسال از سوی سازمان بهداشت جهانی این روز قلبی سالم، خانه ای سالم، دنیایی سالم (one  world , one home , one heart)   نام گذاری شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65816s, 18q