شكنجه كودك با شعله‌های فندك

۱۳۹۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 34089
شكنجه كودك با شعله‌های فندك
سلامت نیوز : والدین معتاد در پی شكنجه دادن دختر 5‌/‌2 ساله‌ خود در بوئین زهرا از سوی پلیس دستگیر شدند و كودك آسیب‌دیده با تلاش پزشكان از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش «جام‌جم»، روز چهارم مهرماه زنی با اورژانس اجتماعی 123 بوئین‌زهرا از توابع استان قزوین تماس گرفت و از شكنجه دختر 5‌/‌2 ساله همسایه‌اش در روستای عصمت‌آباد از سوی والدینش خبر داد.
به دنبال این تماس، مددكاران اورژانس اجتماعی عازم محل شدند و در تحقیق از همسایه‌ها معلوم شد زن و مرد جوانی كودك خود را در خانه حبس كرده و او را بشدت كتك می‌زنند. وقتی صاحبخانه در را برای مددكاران باز نكرد، یكی از آنها با مركز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از ماموران كمك خواست. ماموران انتظامی با حضور در محل و ورود به خانه روستایی، زوج جوان را پیش از فرار دستگیر كردند و دختر 5‌/‌2 ساله را كه بر اثر شكنجه بی‌هوش شده بود، به بیمارستان امیرالمومنین بوئین‌زهرا انتقال دادند و والدین این كودك به مركز پلیس منتقل شدند.
پزشكان در بررسی از وضعیت كودك متوجه شدند صورت و دست و پای او بشدت سوخته است. بنابراین دختر كوچولو تحت عمل جراحی قرار گرفت و با تلاش پزشكان از مرگ حتمی نجات یافت. در پی این حادثه ماموران به تحقیق از والدین كودك‌آزار پرداختند كه معلوم شد هر دوی آنها اعتیاد شدیدی به موادمخدر از نوع هروئین و كراك دارند.

اعتراف پدر شكنجه‌گر
پدر كودك به پلیس گفت: چند سال پیش با همسرم آشنا شده و با وجود مخالفت شدید خانواده‌اش، با هم ازدواج كردیم. بعد از به دنیا آمدن دخترمان «ساناز» همسرم متوجه اعتیادم شد و خواست تا اعتیادم را ترك كنم اما بی‌فایده بود و من برای آن كه از ناسازگاری‌های همسرم خلاصی پیدا كنم او را هم معتاد كردم.
متهم اضافه كرد: هر دو در خانه هروئین و كراك مصرف می‌كردیم. هر بار كه ساناز گریه می‌كرد، عصبانی شده و او را كتك می‌زدیم. در برخی از مواقع كه همسرم وضعیت جسمی‌اش بهتر می‌شد، تازه می‌فهمید كه چه اشتباهی كرده و كودكمان را كتك زده است، ناراحت می‌شد و با من مشاجره می‌كرد.

شكنجه های غیر انسانی
متهم با اشاره به شكنجه دادن كودك گفت: دختر2/5 ساله ما مدام بی‌قراری می‌كرد و ما برای ساكت كردنش اورا كتك می‌زدیم.
متهم اضافه كرد: وقتی موادمخدر به دستم نمی‌رسید، بدن نحیف ساناز را با فندك و سیگار می‌سوزاندم، به همین دلیل او رنجور و ناتوان شده بود. پدر شكنجه‌گر اضافه كرد: از چند روز پیش بی‌قراری‌های ساناز بیشتر شده بود تا این كه عصبانی شده و او را كتك زدم و دوباره صورت و دست و پای او را با سیگار روشن و شعله‌های فندك سوزاندم و هر بار كه همسرم قصد مداخله داشت او را هم كتك می‌زدم و با زندانی كردن در اتاق اجازه بیرون رفتن به آنها را نمی‌‌دادم.

اعتراف مادر به همدستی با پدر
در پی اظهارات متهم، همسرش نیز بازجویی شد و با تایید گفته‌های شوهرش گفت: من نیز در زمان خماری كودكم را كتك زدم اما بیشتر شوهرم ساناز را شكنجه می‌داد و من نمی‌توانستم برای نجات او كمكی كنم، چرا كه شوهرم مرا نیز كتك می‌زد و در خانه زندانی می‌كرد.
با ثبت اظهارات متهمان، آنها با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برند. تحقیقات تكمیلی از آنها ادامه دارد.
بنابراین گزارش، وضعیت عمومی دختر شكنجه‌شده رضایت‌بخش اعلام شده و او روز گذشته از بیمارستان مرخص و تحویل بهزیستی شد و این در حالی است كه هنوز برای درمان احتیاج به مراقبت پزشكی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12478s, 18q