معجون‌های طبیعی برای درمان معده درد

۱۳۹۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 34110
سلامت نیوز: معده درد یك ناراحتی بسیار شایع است كه در همه افراد از هر جنسیت و در هر گروه سنی ممكن است بروز كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، معمولا خوردن چیزی در خارج از برنامه غذایی، موجب بروز معده درد می‌شود.

به گفته متخصصان تغذیه و گوارش، زمانی كه دستگاه گوارش بدن نمی‌تواند غذایی را هضم كند، فرآیند هضم غذا كامل نمی‌شود و در نتیجه درد معده بروز می‌كند. هرچند این قبیل معده دردها ممكن است مشكل جدی و مزمن نباشند اما در هر حال موجب ناراحتی می‌شوند و آزاردهنده هستند.

روزنامه ایندیا اكسپرس در مقاله جدیدی به چند راه‌كار موثر و طبیعی برای كاهش درد معده اشاره كرده است كه می‌توان برای درمان معده ‌درد آنها را جایگزین قرص‌ها و داروهای شیمیایی كرد. این گزینه‌های طبیعی به قرار زیر است:

-‌ اگر درد معده شما ناشی از اسیدی شدن معده است، یك لیوان آب سودادار بنوشید.

-‌ یك نوشیدنی انرژی‌زا كه درعین حال تاثیر شگفت‌انگیز در تسكین معده‌درد دارد، مخلوط یك لیوان آب با یك نصف لیموترش و یك قاشق غذاخوری عسل است.

-‌ یك میان وعده سالم برای تسكین درد معده، مقداری دانه انار همراه با كمی نمك و فلفل است.

- همچنین یك راه‌كار موثر برای تسكین فوری و سریع درد معده مصرف تركیبی از نعناع، زنجبیل و آب میوه همراه با مقدار اندكی نمك سیاه در یك لیوان آب است. نوشیدن این شربت درد معده را به سرعت كاهش می‌دهد.

-‌ جویدن دانه رازیانه نیز در درمان معده درد موثر است. برای این كه بهتر نتیجه بگیرید یك قاشق چایخوری تخم رازیانه را در یك لیوان آب ریخته و از شب تا صبح بگذارید تا خیس بخورد. صبح روز بعد تخم‌های رازیانه را بخورید و آب این شربت را نیز بنوشید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13163s, 18q