کوری و عفونتهای چشمی از عوارض استفاده از لنزهای تماسی

۱۳۹۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۳ - کد خبر: 34169
سلامت نیوز: رئیس هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، نسبت به عوارض کوری و عفونتهای مقاوم در اثر استفاده ناآگاهانه از لنزهای تماسی هشدار داد.

دکتر امین الله نیک اقبالی در گفتگو با مهر اظهارداشت: استفاده از لنزهای رنگی و تماسی بدون مشورت با چشم پزشک، می تواند سلامت افرادی که از این لنزها استفاده می کنند را تهدید کند.
 
وی با تاکید بر اینکه استفاده از لنزهای تماسی می بایست به تایید چشم پزشک برسد، گفت: این قبیل لنزها را می بایست با مشاوره و نظارت چشم پزشک استفاده کرد.
 
نیک اقبالی افزود: پس از حصول اطمینان از سلامت و کیفیت لنز و مناسب بودن آن برای چشم فرد خواهان لنز و اطمینان از آموزشهای لازم داده شده از سوی چشم پزشک و یقین از توانایی کاربرد آن توسط مصرف کننده می تواند لنز را در اختیار شخص متقاضی قرار دهد.
 
رئیس هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، از بررسی دوره ای لنز توسط چشم پزشک به عنوان نشانه ای از مسئولیت چشم پزشک در قبال چشم بیمار نام برد و تصریح کرد: در مواقعی نیاز است، برای استفاده کننده از لنز، دارو یا وسیله خاصی تجویز شود که این امر ضرورت دریافت لنز تنها از سوی چشم پزشک و مراجعه های بعدی به وی را بیش از پیش ضروری می سازد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32518s, 18q