مصرف مداوم پفک موجب کمبود تغذیه ای در کودک می شود

۱۳۹۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 34261
سلامت نیوز: بنا بر نظر کارشناسان تغذیه، مصرف مداوم پفک موجب کمبود تغذیه ای در کودک می شود.

به گزارش سلامت نیوز، بنابر این گزارش، در مراحل تهیه پفک، پودر ذرت پرس می‌شود و در حرارت بسیار بالا قرار می‌گیرد تا به صورت حجیم درآید. در چنین شرایطی روغن موجود در پفک می‌سوزد و تولید پراکسید می‌کند که در حرارت و نور، مقدار آن بیشتر است و خوردن آن سلامت کودک را تهدید می‌کند.

همچنین، میزان بالای نمک پفک و شوری آن موجب عادت ذائقه کودکان به شوری شده و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری فشارخون را افزایش می دهد که در بزرگسالی زمینه‌ساز بیماری های قلبی عروقی و سکته‌های مغزی می‌شود. براساس این مطالعات، پفک 9 برابر حجم خود آب جذب می‌کند. کودک با خوردن پفک و به دنبال آن آب احساس سیری کاذب کرده و در نتیجه از خوردن غذای سفره محروم و دچار کمبود تغذیه‌ای می‌شود. مصرف چیپس نیز به دلیل شوری و روغن زیاد، همان خطرات را برای سلامتی بدن در بر دارد.

کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند: در صورت مصرف اینگونه تنقلات، بسیار کم و آن دسته كه رنگ طبیعی در آن استفاده شده است  و از انواع معتبر آنها با بسته‌بندی بهداشتی و دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت هستند، استفاده شود زیرا چیپس های فله‌ای در روغن چند بار مصرف، درست می‌شوند که احتمال سرطان زایی دارند. چیپس نیز موجب سیری کاذب می شود و به دلیل اینکه تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کودکان را در بر ندارد، مصرف مداوم آن قبل از غذا موجب محروم شدن کودک از غذاهای اصلی و در نتیجه کمبودهای غذایی می‌شود./
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90525s, 18q