كودك هنگام غذا خوردن نباید خسته باشد

۱۳۹۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 34285
سلامت نیوز: والدین باید كودك را در فواصل زمانی منظم تغذیه كنند تا بدین ترتیب به یك برنامه روزانه مناسب عادت كند.

به گزارش سلامت نیوز، انجمن علمی تغذیه كودكان اعلام كرد: والدین باید در حد امكان كودك را تشویق كنند كه خودش غذا بخورد زیرا كمك بیش از حد برای غذا خوردن منجر به امتناع كودك از غذا خوردن می شود.

بنابراین گزارش، اوقات غذا خوردن باید شاد و نشاط انگیز باشد و از جرو بحث های خانوادگی دراین زمان اجتناب شود اگر چه امروز امكان غذا خوردن همه افراد خانواده بر سر یك سفره كمتر و كمتر می شود اما توصیه می شود كه حداقل یك نفر همراه با كودك غذا بخورد.

بر اساس این گزارش، كودك باید موقع صرف غذا راحت باشد همچنین زمان غذا خوردن باید كافی باشد و نباید بیش از 30 دقیقه طول بكشد.

انجمن علمی تغذیه كودكان به والدین توصیه كرد: در هر وعده،‌ نباید بیش از حد به كودك غذا داده شود و از شیرینی ها به عنوان جایزه استفاده كرد. همچنین والدین باید كثیف شدن لباس و میز را به عنوان بخشی از فرآیند تغذیه كودك بپذیرند. بازی كردن كودك با غذا، زمان غذا خوردن را برای او شاد و دلپذیر می كند.

گفتنی است: تجربه كردن غذاهای جدید و مشاركت در تهیه و آماده كردن غذاهای ساده، ساختن شكل با سبزی ها مانند هویج و سیب زمینی و مسابقه حدس زدن نوع غذا از روی طعم آن، از جمله فعالیت هایی هستند كه عادات غذایی مثبت را در كودكان به وجود می آورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12279s, 19q