دندان‌ مصنوعی و عفونت دهانی جزء گرفتاریهای مهم سالمندان است

۱۳۹۰/۰۷/۱۳ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 34374
سلامت نیوز: استاد مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دندان‌های مصنوعی و عفونتهای دهانی با منشأ قارچی از مهمترین و شایع ترین گرفتاری‌های دوره سالمندی است.

سعید عسگری در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه بیماری‌های دهان در بین سالمندان شایع‌ است، اظهار داشت: بیماری‌های نسوج نگهدارنده دندان که به بیماری‌های لثه خوانده می‌شوند از جمله پوسیدگی‌های دندانی خصوصاً در روی سطح ریشه دندان‌ها و ساییدگی شدید دندان‌ها با علل گوناگون صورت می‌پذیرد.

وی افزود: خشکی دهان، عفونت‌های دهانی خصوصاً با منشا قارچی، زخم‌های دهانی با منشأ گوناگون مثل آفت و واکنش‌های دارویی، سرطان‌های دهانی و در نهایت مشکلات وابسته به دندان‌های مصنوعی از مهم ترین و شایع ترین گرفتاری‌های سالمندی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

عسگری خاطرنشان کرد: در این راستا با بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی میانگین سن امید به زندگی نیز افزایش می‌یابد و سپس افراد مسن به خدمات بهداشتی و درمانی متمایزی نیازمند شده و باید نظام‌های ارائه مراقبت‌های سلامتی به آنان ارائه دهند تا باز هم میانگین سن امید به زندگی افزایش یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.31842s, 19q