بد غذایی كودك سبب اختلال در رشد می شود

۱۳۹۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۰۴ - کد خبر: 34421
بد غذایی كودك سبب اختلال در رشد می شود
سلامت نیوز :بد غذایی كودك حتی اگر به دلایل غیر جسمی باشد می تواند در طولانی مدت سبب اختلال در رشد كودكان شود و اگر این مسئله رخ دهد باید او را به متخصص اطفال ارجاع داد.
انجمن علمی تغذیه كودكان اعلام كرد: مصرف بیش ار حد نوشیدنی ها به ویژه نوشیدنی های تهیه شده از مركبات، سبب كاهش اشتهای كودك برای صرف غذاهای جامد و اصلی می شود.
بنابراین گزارش،‌ تداوم مصرف غذاهای نیمه جامد در سال دوم زندگی از عوامل بروز بد غذایی در كودكان است زیرا ممكن است كودك در این صورت از خودن غذاهای جامد با قوام سفت تر یا قطعات جامد مواد غذایی خودداری كند.
این گزارش می افزاید، برخی كودكان كم سن در انتخاب آن چه می خواهند بخورند بسیار سخت گیر هستند و ممكن است فقط طیف محدودی از غذاها را مصرف كنند و برای والدین نیز آسان تر است غذاهایی را كه از پذیرش آنها توسط كودك اطمینان دارند به او عرضه كنند كه این امر خود به بد غذایی كودكان كمك می كند.
بر اساس این گزارش، والدین بهتر است در غذای ارائه شده به كودكان تنوع و جذابیت را در نظر بگیرند. كودكان ممكن است بادیدن یك بشقاب خیلی بزرگ پر از غذا، سر خورده شوند بنابراین بهتر است وعده های غذایی به مقادیر كمتر و به صورت رنگارنگ و زیبا به كودك عرضه شوند.
این گزارش حاكیست، اضطراب والدین از مهمترین عوامل بد غذایی در كوكان است والدین نسبت به آنچه كودكان می خورند و یا نمی خورند بسیار حساس هستند و اكثرا تصوری غیر واقعی از آن چه كودك باید بخورد،‌ دارند وقتی كودك از خوردن غذا به مقدار مورد انتظار آنان امتناع می كند این مسئله ممكن است در رفتار والدین اثر كرده و سبب اعمال فشار به كودك برای صرف غذا شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32457s, 19q