سیاست‌هایی را اعمال نکنیم که به زیان مردم باشد

۱۳۹۰/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۴ - کد خبر: 34524
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بابیان این‌که اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به علت کمبود اعتبار است، گفت: معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری در تخصیص بودجه‌های سلامت مشکل دارد و سیاست‌هایی را اعمال می‌کند که به زیان مردم است.

 انوشیروان محسین‌بندپی در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از اجرا نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: منابع مالی ناشی از اجرای این قانون را باید آقای عزیزی معاونت نظارت راهبردی رییس جمهوری تخصیص می‌داد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس افزود: متاسفانه ایشان در تخصیص بودجه‌های سلامت مشکل دارد، در واقع سیاست‌هایی را اعمال می‌کند که به ضرر مردم  و اجرای قانون است.

عضو هیئت رییسه فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس، ‌با اشاره به اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت در بودجه سال ۹۰ تصریح کرد: ۶ ماه از سال گذشته؛ اما حتی یک ریال هم از این مبلغ اختصاص داده نشده است، اینها باعث می‌شود مطالبه‌های پرستاران، انگیزه ماندگاری پزشکان در بیمارستان‌ها همه با علامت سئوال مواجه باشد.

به گفته محسنی‌بندپی، استخدام‌ پرستاران نیز با ابهام مواجه شده، این در حالی است که مسئولان باید بدانند که هزینه نکردن در بخش سلامت صرفه‌جویی نیست بلکه سرمایه‌گذاری بر روی نیروی سالم و کارآمد است.

طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری در تاریخ ۱۳/۴/۸۶  در صحن مجلس شورای اسلامی با تصویب اکثریت آراء نمایندگان به صورت قانون در آمد و برای تهیه آیین نامه اجرایی به دولت ابلاغ شد. این در حالیست که پس از گذشت چهار سال از ابلاغ این قانون، هنوز اجرایی نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60765s, 19q