شیردهی موجب ریزش موی سر مادر نمی‌شود

۱۳۹۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 34905
سلامت نیوز: یك متخصص پوست و مو اظهار كرد: بسیاری از زنان تصور می‌كنند شیردهی موجب تشدید ریز مو می‌شود در حالی كه شیردادن به نوزاد هیچ تاثیری در ریزش موی افراد ندارد.

دكتر رقیه شمس‌الدینی در گفت وگو با ایسنا، افزود: تراكم و رشد بیشتر موهای زائد كه در ناحیه صورت هم نمایان‌تر می‌شود از جمله تغییرات پوست و مو در دوران بارداری است.

وی ادامه داد: البته این تراكم در ناحیه بازو و پاها هم ممكن است رخ بدهد كه علت عمده آن هم تغییرات هورمونی دوران بارداری است. معمولا این پرمویی 6 ماه پس از زایمان به حالت طبیعی و اولیه خود برمی‌گردد.

شمس‌الدینی با بیان این مطلب كه به این خاطر با افزایش موهای سر روبه‌رو هستیم كه نسبت موهای در حال رشد در دوران بارداری افزایش می‌یابد و موها پرپشت‌تر می‌شود، گفت: ولی پس از زایمان به این علت كه منبع هورمونی پس از وضع حمل از بین می‌رود ریزش مو را 3 تا 6 ماه خواهیم داشت. حتی ریزش مو در دوران بارداری كاهش می‌یابد.

وی افزود: به طور طبیعی در افرادی كه باردار نیستند ریزش 50 تا 70 تار مو به صورت روزانه را داریم. كه در بازه زمانی 3 تا 6 ماه پس از زایمان به بیش از 100 تار مو می‌رسد كه طبیعی است.

شمس‌الدینی با بیان این مطلب كه این ریزش مو می‌تواند در برخی موارد شدید و نگران كننده باشد، بویژه اگر زایمان مادر سخت و طولانی و با خونریزی شدید همراه باشد اظهار كرد: البته اگر نگرانی زیاد باشد، ما مداخله درمانی دارویی می‌كنیم.

این متخصص پوست و مو اضافه كرد: ریزش مو پس از زایمان نیاز به درمان خاصی ندارد و بهبود می‌یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55438s, 19q