هشت نكته ضروری برای انتخاب بهترین مولتی ویتامین‌ها

۱۳۹۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 35225
سلامت نیوز: وقتی دائم این توصیه را می‌شنویم كه ویتامین‌ها تاثیر مهمی در كاهش احتمال بروز سرطان‌ها و سایر بیماری‌ها دارند به فكر می‌افتیم كه این املاح ضروری را به بدن خود برسانیم، اما سوال این است كه كدام ویتامین در این زمینه بیشتر به ما كمك می‌كند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سایت اینترنتی ارگانیك مقاله‌ای را با هدف كمك به انتخاب بهترین گزینه‌ها منتشر كرده است.

در این مقاله به هشت نكته كاربردی اشاره شده كه هنگام انتخاب مولتی ویتامین مناسب خودتان می‌توانید از این نكات كمك بگیرید. این دستورالعمل‌ها عبارتند از:

1-‌ از ویتامین‌هایی استفاده كنید كه برچسب شركت‌های تولیدكننده مطمئن را دارند به این ترتیب اطمینان خواهید داشت كه محصول مربوطه واقعا حاوی همان مواد و تركیباتی است كه روی برچسب آن چاپ شده است.

2- سن، جنسیت و شرایط جسمی خود را همواره در نظر بگیرید و مولتی ویتامینی را انتخاب كنید كه فرمول آن مخصوص شرایط شایسته شده باشد.

3- اگر محصول مورد نظر تاریخ انقضا ندارد از خرید آن خودداری كنید. حتی مولتی ویتامین‌ها هم باید تازه باشند تا خواص خود را حفظ كنند.

4- هیچ ریزمغذی به تنهایی عمل نمی‌كند یعنی برای تاثیرگذاری و عملكرد مناسب نیازمند وجود ریزمغذی‌ها و املاح دیگر است. بنابراین در جستجوی طیفی گسترده از ویتامین‌ها، املاح معدنی، آنزیم‌ها، اسید آمینه‌ها و آنتی اكسیدان‌ها باشید.

5- از مكمل‌هایی استفاده كنید كه فاقد هرنوع ماده اعتیادآور مثل قند، نشاسته، گلوتن یا رنگ‌ها و طعم دهنده‌های مصنوعی باشند.

6- املاح معدنی را انتخاب كنید كه فرآیند «Chelation» را پشت سر گذاشته باشند. این فرآیند در واقع اسیدهای چرب یا اسید آمینه‌ها را به املاح پیوند می‌زند و به جذب آنها در بدن كمك می‌كند.

7- اگر گیاهخوار هستید در خرید محصول مورد نظر خود دقت كنید. چون بسیاری از محصولات حاوی روغن‌های ماهی یا ماده حاصل از گوشت یا ماكیان هستند.

8- بالاخره اینكه از یك مولتی ویتامین استفاده كنید كه از مواد ارگانیك تهیه شده باشد. مولتی ویتامین ارگانیك عاری از مواد شیمیایی مصنوعی، آفت‌كش‌ها، هورمون‌های رشد و آنتی بیوتیك‌ها است كه پرهیز از تمام آنها حائز اهمیت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهرزاد
سلام. ممنون از پست تون.
من به عنوان یک خواننده هرگز نمی تونم به مطلبی که تو سایتتون گداشتید و لینک دقیق مرجع اون رو نگداشتید اطمینان کنم. اینکه بگین به نقل از ایسنا یا سایت اینترنتی ارگانیک کافی نیست. من هم میتونم مطلبی من درآوردی رو به جایی نسبت بدم. آیا خودتون صحت این مطلبی که میذارینو در سایت ارگانیک پک کردین ؟
اینکه ما فرهنگ کار علمی و گزارش اون رو داشته باشیم خیلی مهم هست.
باز هم ممنون. بهتره برای شریک سلامت جامعه ی ایرانی بودن نقش شریک بودن رو درست ایفا کنید.
متشکرم...
1.78162s, 19q