پرداخت بودجه مقاوم سازی 10 بیمارستان تهران از سوی استانداری

۱۳۹۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 35235
سلامت نیوز: استاندار تهران از بودجه مقاوم سازی برای 10 بیمارستان تهران توسط استانداری خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس مرتضی تمدن در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای یافت آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما یکی از پاتوق‌هایمان در تهران بازدید از بیمارستان‌های جنوب شهر تهران است و هر چند وقت یکبار به همراه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران راه می‌افتیم و می‌رویم به این بیمارستان‌ها و به پرسنل و کادر بیمارستان‌ها خدا قوتی عرض می‌کنیم.

وی بیان داشت: در این بازدیدها با بیماران صحبت می‌کنیم و در کنار آن برای توسعه بیمارستان‌ها اگر کمک و کاری از دستمان برآید در قالب مشارکت با دانشگاه‌های علوم پزشکی و خیرین بیمارستان‌ها و استانداری‌ تهران و سایر دستگاه‌هایی که می‌توانند کمک کنند مشارکت برای توسعه و تجهیز این بیمارستان‌ها اقدام می‌کنیم.

تمدن با اشاره به نوسازی و مقاوم سازی بیمارستان‌ها گفت: بهرحال جمعیت جنوب شهر و مراجعان درمانی را باید در اولویت قرار دهیم و هر چه توان داریم را باید برای بیمارستان‌های جنوب شهر تهران که بیمارستان‌های بزرگی هم هستند و بسیار پر مراجعه بوده بیشتر توجه کنیم.
 
استاندار تهران ادامه داد: امروز هم به همراه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیمارستان شهدای یافت آباد آمدیم و در این راستا سه تا چهار بخش در این بیمارستان برای مردم باید مهیا و تجهیز و اورژانس این بیمارستان نیز باید توسعه یابد.

وی گفت: بخش سوختگی نیز باید در کل تهران تخت‌ها و بخش‌های آن باید افزایش یابد و یکی از نقاطی که مستعد برای این افزایش است این بیمارستان است.

تمدن بیان داشت: در حال حاضر 10 تخت سوختگی در این بیمارستان وجود دارد و صحبت کردیم تا با مشارکت خیرین بیمارستان به 40 تخت سوختگی ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: بخش ICU، بخش جراحی و اتاق‌های عمل این بیمارستان را نیز قول گرفته‌ایم تا دو ماه دیگر رسانه‌ها را بیاوریم برای افتتاح آن که در این بیمارستان توسعه می‌یابد.
 
تمدن گفت: این موارد (تجهیز و نوسازی) هزینه‌های زیادی نیز در بردارد که در این راستا امروز جلسه‌ای برگزار کردیم و با شور و مشورت بخشی از کار را دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر عهده گرفت (تجهیزات بخش سوختگی و اورژانس) و ما هم (استانداری) بخش فنی و ساختمان را بر عهده گرفته‌ایم با کمک خیرین بیمارستان این کار را انجام دهیم و برای شروع کار نیز 10 میلیارد ریال گفتیم تا اختصاص یابد و کار آغاز شود.
 
استاندار تهران تصریح کرد: این کار باید سرعت نیز داشته باشد و انشاء‌الله تدریجأ این بخش‌هایی که گفتم بتوانیم تا پایان امسال و نیمه نخست سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا مردم منطقه یافت آباد و مناطق همجوار آن انشاء‌الله خوشحال شوند.

تمدن در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی به پایان رسید و با توجه به صحبت‌های وزیر بهداشت که گفته‌اند هیچ‌کدام از بیمارستان‌های تهران مقاوم نیستند آیا استانداری بودجه خاصی را برای مقاوم سازی بیمارستان‌ها اختصاص می‌دهد، گفت: ما برای 10 بیمارستان پیش‌بینی بودجه مقاوم‌سازی کرده‌ایم.

وی افزود: بعضی بیمارستان‌ها باید درهم کوبیده شود و از نو ساخته شوند فرض کنیم بیمارستان شهدای تجریش را از اساس داریم یک بیمارستان جدید و نو در کنارش می‌سازیم البته این مورد را مثال زدم.

تمدن ادامه داد: بقیه بیمارستان‌ها همینطور باید مقاوم سازی شوند هر سال تعدادی از این بیمارستان‌ها در لیست قرار می‌دهیم و دانشگاه علوم پزشکی  و وزارت بهداشت هم خوشبختانه در این مسئله همیاری خوبی دارند و من فکر می‌کنم که یکی از اولویت‌های جدی ما است.

وی افزود: اولین پناهگاه مردم خدای ناکرده اگر حادثه‌ای رخ دهد بیمارستان است زخمی می‌آید، مصدوم می‌آید و حالا اگر خود اینجا (بیمارستانها) مقاوم نباشد چه اتفاقی می‌افتد این است که حتمأ باید در اولویت‌ها قرار گیرد و امسال عرض کردم بیمارستان‌ها را در لیست قرار می‌دهیم.

* پیشنهاد برای ساخت بیمارستان جدید شهدای یافت آباد

تمدن اظهار داشت: ضمن اینکه برای خود بیمارستان شهدای یافت آباد نیز یک پیشنهاد امروز دادیم تا یک بیمارستان نو برای آن ساخته شود زیرا 50 سال از عمر این بیمارستان می‌گذرد و این بیمارستان نو را در اولویت‌های سفر چهارم ریاست جمهوری پیشنهاد می‌دهیم.
 
* پول بیماران (زیرمیزی) را برگرداندیم
 
حسن ابوالقاسمی؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نیز در ادامه پرسش خبرنگاران از استاندار در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سیستم نظارتی و عملکرد بیمارستان‌ها توسط چه ارگان و سازمانی رسیدگی می‌شود و اگر مردم شکایتی داشته باشند کجا باید مراجعه کنند، گفت: ما دفتر بازرسی در دانشگاه داریم که به شکایت‌ها رسیدگی می‌کند و در معاونت درمان دانشگاه نیز نظارت‌ها صورت می‌پذیرد و کار این معاونت نیز رسیدگی به این مسائل است.

وی افزود: هر کسی که شکایت می‌کند رسیدگی می‌شود و در یکی دو ماه اخیر نیز مشاهده شد که مردمی که از بیمارستان‌ها شکایت داشتند از جمله در زمینه هزینه‌های درمانی که خارج از سیستم صحیح آن پرداخت شده بود (زیرمیزی) تمامأ به بیماران برگردانده شد.

ابوالقاسمی بیان داشت: اگر در مورد رسیدگی به بیمار نیز مشکلی باشد در وهله نخست رئیس و مدیر بیمارستان و اگر به شکایت بیمار رسیدگی نشد آن زمان معاونت درمان و نظارت دانشگاه علوم پزشکی به شکایت بیمار رسیدگی می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34391s, 19q