زنان سیگاری بیشتر درد می کشند

۱۳۹۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 35485
زنان سیگاری بیشتر درد می کشند
سلامت نیوز : بررسی پژوهشگران علوم پزشکی دانشگاه کنتاکی نشان داده است زنان هر چه بیشتر سیگار بکشند به همان نسبت بر شدت دردهای مزمن عضلانی و استخوانی آنها افزوده می‌شود. نتیجه آنکه دردهای مزمن در زنان سیگاری تشدید می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور، محققان این پژوهش با مطالعه روی 6هزار زن در گروه سنی ۱۸ سال و بیشتر و بررسی عادت استعمال سیگار و علائم دردهای مزمن در زنان به این نتایج رسیده اند.

 این متخصصان عنوان کردند احتمال شکایت از دردهای مزمن در زنان سیگاری یا زنانی که پیش از این  سیگار می‌کشیدند به مراتب بیشتر از زنان غیرسیگاری است.

دیوید مانینو متخصص ریه کالج بهداشت عمومی انگلیس در این باره می گوید: این مطالعه ارتباط قوی بین استعمال سیگار و بروز دردهای مزمن را در زنان تایید می‌کند.

مانینو در تشریح مکانیسم آن اظهار می کند: استعمال دخانیات به مکانیسم‌های محافظتی طبیعی بدن آسیب می‌رساند از این رو زنان سیگاری دردهای مزمن شدیدتری را تجربه می‌کنند.

بر همین اساس، شدت دردهای مزمن در زنانی که قبلاً سیگاری بودند، ۲۰ درصد، در زنانی که تفریحی سیگار می‌کشند، ۶۸ درصد و در زنانی که هر روز سیگار می‌کشند تا ۱۰۴ درصد افزایش می‌یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15383s, 18q