نسبت مصرف نوشابه به شیر نگران کننده است

۱۳۹۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 35498
سلامت نیوز: سرانه مصرف نوشابه در ایران 24 لیتر و در جهان 12 لیتر اعلام شده و مصرف این میزان نوشابه گازدار نگران کننده است.

به گزارش سلامت نیوز، دكتر برزو رئیس شبکه بهداشت درمان شوشتر با تاکید بر این که باید مصرف شیر در ایران نهادینه و فرهنگ‌سازی شود، بیان کرد: سرانه مصرف شیر در کشور کمتر از 80 لیتر و در کشورهای توسعه یافته حدود 300 لیتر است و در این باره هیچ فرهنگ‌سازی در جامعه انجام نشده است.

این مقام مسئول با اشاره به این که باید کوشید تا با اطلاع رسانی میزان تمایل مردم را نسبت به این خوراکی‌ها و آشامیدنی‌های مضر و غیرمفید کاهش داد، گفت: باید با بیان زیان‌های این خوراکی‌ها مردم را از استفاده از این مواد غذایی باز داشت و در این باره برنامه‌ریزی کرد.

دكتر برزو با اشاره به این که بسیاری از طعم دهنده‌های غذا نیز در ایران بیش از استاندارد جهانی استفاده می‌شود، تاکید کرد: در ایران نیز 15 درصد بیش از استاندارد جهانی نمک استفاده می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت درمان شوشتر گفت: تغذیه سالم می‌تواند در راستای سلامت انسان و طول عمر تاثیرات زیادی داشته باشد و لازم است در این زمینه اطلاع‌رسانی عمومی انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75477s, 18q