بخندیم تا به بیماری قلبی دچار نشویم

۱۳۹۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 35650
بخندیم تا به بیماری قلبی دچار نشویم
سلامت نیوز: یک روانپزشک كاهش ضربان قلب و بیماری‌های قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت انسان از ابتلا به بیماری‌ها را از فواید خندیدن ذکر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، امیررضا چمنی روانپزشک اظهار داشت: امروزه هیجان شادی از خوشایندترین و لذت بخش ترین هیجان‌ها است و علاقه‌مندی بیشتر به كار،‌ شاداب و سرحال بودن،‌ تمایل به برقراری ارتباط با دیگران، مهربان بودن در روابط اجتماعی و اندك بودن نقش ها از تاثیرات و ویژگی های شاداب بودن در زندگی است.

این روانپزشک از خنده تحت عنوان ویتامین روح یاد كرد و افزود: خندیدن باعث شادی و نشاط در زندگی می‌شود در حالی‌كه اخم و ترش رویی میكروب روح است و سبب كسالت می‌شود.

چمنی ساده‌ترین، طبیعی‌ترین راه رهایی از تنش‌های روحی و استرس‌ها را خندیدن دانست و گفت:‌ معجزه خنده سبب می‌شود انرژی روانی فرد از درون به سطح بیاید و با تظاهر در صورت، شادی جاری شود.

این روانپزشک با اشاره به این‌كه خنده بر هر درد بی‌درمان دواست، اظهار داشت:‌ خندیدن باعث واكنش غیر ارادی و انقباض هماهنگ ناخودآگاه در 15 ماهیچه صورت می‌شود كه بر اثر این انقباض تنفس انسان سریع و ماده‌ای به‌نام آدرنالین در خون ترشح می‌شود كه انسان احساس لذت، ‌شور و شادی می‌كند.

چمنی كاهش ضربان قلب، كاهش فشار خون، تنفس عمیق، افزایش اكسیژن رسانی به خون، افزیش طول عمر‌، كاهش بیماری‌های قلبی عروقی،‌ تقویت سیستم ایمنی و هورمونی بدن و محافظت بدن از بسیاری از بیمارها را از فواید خندیدن برشمرد و خاطر نشان كرد: بررسی‌های دانشمندان انگلیسی نشان می‌د‌هد هر یك دقیقه خندیدن از ته دل معادل 45 دقیقه ورزش كردن است.

این روانپزشک با بیان كه خندیدن باعث كاهش بروز بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود، توصیه كرد: در صورتی كه فرد دچار حمله قلبی شده باشد با 30 دقیقه خندیدن در طول روز احتمال بروز حمله دوم به میزان قابل توجهی در وی كاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینكه با ترشح اندروفین درحین خندیدن تحمل درد انسان كاهش می‌یابد گفت: با خندیدن حالت سرخوشی در فرد ایجاد می‌شود كه این احساس به عنوان مسكن دامنه تحمل انسان را افزایش می‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.50322s, 18q