سزارین باعث چاقی 58 درصدی کودکان می شود

۱۳۹۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 35658
سلامت نیوز: تحقیقات جدید در برزیل نشان می دهد: کودکان متولد شده از طریق سزارین 58 درصد بیشتر از کودکان به دنیا آمده به طور طبیعی در معرض خطر ابتلا به چاقی مفرط قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس به نقل از روزنامه کلینیکال نیوتریش آمریکا، تیم پژوهشی دانشگاه ریو گرانده دو سولبرزیل گفت: کودکان متولد شده به شیوه سزارین نسبت به سایر کودکان 58 درصد بیشتر در معرض ابتلا به چاقی مفرط قرار دارد.

این تیم پزشکی در عین حال گفت که ناتوان از توضیح علت این امر است.

وی گفت: تنها توضیح این پدیده تا کنون این است که کودکان متولد شده از طریق سزارین از باکتری های مفید موجود در کانال زایمان طبیعی سود نمی برند و محروم شدن آنها از این باکتری ها به معنای تعداد کم این باکتری ها در دستگاه گوارش این کودکان نسبت به کودکان به دنیا آمده به روشن طبیعی است.

بر پایه این گزارش، این وضعیت درخصوص کودکان مادران چاق نیز صدق می کند زیرا چاقی در جریان زایمان عامل خطرناکی است که به نو به خود باعث توسل به شیوه سزارین می شود و این امر نشان می دهد که رابطه ای بین وزن مادر و کودکش وجود دارد.

در این تحقیقات 2هزار نفر با عمر بین 23 تا 25 سال مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد 15 درصد از آنها که به شیوه سزارین به دنیا آمده اند، از چاقی رنج می برند درحالی که این درصد درباره کودکان متولد شده به شیوه طبیعی 10 درصد است.

این پژوهش تاکید کرد: افراد چاق عموماً از میزان اندک باکتری مفید که به دستگاه گوارش برای سوختن کالری ها کمک می کند، رنج می برند و این کالری ها به صورت چربی در بدن ذخیره می شود.

بر اساس این پژوهش، شاید افزایش زیاد موارد سزارین به علت سرعت زندگی و مشغله های آن یا علل دیگر باعث پدیده چاقی در جوامع ثروتمند شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.56438s, 19q