داروی ضد سرطان در ایران ساخته شد

۱۳۹۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۴ - کد خبر: 35670
داروی ضد سرطان در ایران ساخته شد
سلامت نیوز: رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: طی چند سال تحقیق و پژوهش از ترکیبی از سموم مارها و عقرب‌ها داروی ضد سرطان در ایران ساخته شده و در شرایط آزمایشگاهی به خوبی جواب داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس؛ عباس زارع در بازدید خبرنگاران از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: تحقیقات آزمایشگاهی داروی ضد سرطان انجام و در شرایط آزمایشگاهی به خوبی جواب می‌دهد
.
رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی افزود: به دنبال اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استفاده در انسان هستیم.

وی افزد: این داروی ضد سرطان از سموم مار و عقرب طی ده سال کار تحقیقاتی به دست آمده و این ماده از چربی (پپتید) این حیوانات استخراج شده است.


زارع گفت: در برخی کشورها کارهای تحقیقاتی برای کشف داروی ضد سرطان از سموم این حیوانات در حال انجام است اما به مرحله نهایی نرسیده است.

وی ادامه داد: متأسفانه استقبال کشورهای دیگر برای استفاده از این دانش ایرانی مثلا کشور آلمان بیشتر از کشور خودمان است.

رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تصریح کرد: یکم الی سوم آذر کنگره منطقه‌ایی جانوران زهر‌آگین در ایران برگزار می‌شود که طی آن مقالات متعددی در مورد این داروی ضد سرطان ارائه خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37587s, 18q