خانواده‌ها بین نظارت و کنترل فرزندشان تعادل داشته باشند

۱۳۹۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۳۶ - کد خبر: 35708
سلامت نیوز: چمنی گفت: والدین سعی کنند تعادلی بین نظارت و کنترل فرزندشان داشته باشند تا این‌که فرزندشان کمتر آسیب ببیند و از طرف دیگر کنترل درونی در وی شکل بگیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، امیر رضا چمنی متخصص اعصاب و روان بااشاره به دو نوع سبک تربیت در خانواده‌ها گفت: در نوع تربیت سهل گیرانه خانوده‌ها نظارت شدیدی بر رفتار فرزندشان ندارند که به دنبال آن تبعاتی در آینده برای فرزندشان دارد و در مقابل در سبک سخت گیرانه والدین ثانیه به ثانیه رفتار فرزندشان را پیگیری می‌کنند که این مهم خود باعث می‌شود اعتماد به نفس در فرزندشان کاهش یابد و ضمن ایجاد وابستگی فرزند به والدین در بزگسالی نیز نتواند تصمیمات صحیح را اتخاذ کند.

وی بااشاره به این كه والدین باید حد و مرزی بین کنترل و نظارت در رفتار فرزندشان داشته باشند، افزود: والدین باید اجازه دهند فرزندشان خودش تصمیم بگیرد حتی اگر آن تصمیم اشتباه باشد چرا که در این صورت خود به اشتباهش پی‌برده، تجربه جدیدی کسب کرده و در نتیجه انتخاب بهتری می‌كند.

این متخصص اعصاب و روان اظهار داشت: والدین سعی کنند تعادلی بین نظارت و کنترل فرزندشان داشته باشند تا این‌که فرزند شان کمتر آسیب ببیند و از طرف دیگر کنترل درونی در وی شکل بگیرد. افرادی که کنترل شدیدتری می‌شوند بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20762s, 18q