انواع مسمومیت با مواد مخدر را اینجا بخوانید

۱۳۹۰/۰۸/۰۷ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 35800
انواع مسمومیت با مواد مخدر را اینجا بخوانید
سلامت نیوز: عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مسمومیت با مواد مخدر یکی از مرگبارترین انواع مسمومیت‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به  نقل از برنا، غلامرضا کریمی عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بااشاره به این که ناخالصی‌های موجود در برخی از مواد مخدر از ماده مخدر خطرناک‌تر است، اظهار داشت: سکته‌های قلبی و مغزی، تشنج، نارسایی کبد و کلیه و تخریب سلول‌های مغزی و عضلانی از عوارض مسمومیت با مواد غیر قانونی به شمار می رود.

عضو مرکز تحقیقات سم شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که اعتیاد، سوء مصرف مواد و قرص‌های اکستازی موجب بروز مسمومیت‌های خطرناک می‌شود، اظهار داشت: مصرف همزمان مواد مخدر با برخی از داروهای خواب‌آور و آرام‌بخش می‌تواند سبب بروز مسمومیت‌های شدید و حتی مرگ در فرد مصرف‌کننده شود.

کریمی تاکید کرد: فرآورده‌های تقلبی، تمجیزک و نورجیزک، نه تنها سبب ترک اعتیاد نمی‌شوند بلکه در اغلب آنها مواد سمی و کشنده وجود دارد.

وی افزود: فرآورده‌های مخدر و اعتیادزای (پان) برخلاف ادعای طرح شده مبنی بر خوشبو کنندگی دهان یا ترک سیگار، سبب بروز اعتیاد و در پی آن مسمومیت می‌شود.

وی همچنین با بیان این که برخی از جوانان به منظور افزایش حجم ماهیچه ها در زمان بدنسازی اقدام به مصرف مواد استروئیدهای آنابولیک می کنند، اظهار داشت: جوانان برای بدن‌سازی و رقابت‌های ورزشی از مصرف نابه‌جای استروییدهای آنابولیک خودداری کنند زیرا مصرف خودسرانه آن عوارض قلبی و عروقی مانند ازدیاد فشارخون و نارسایی قلبی را برای آن‌ها به همراه دارد.

عضو هیئت علمی دانشگا علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف انواع داروهای هورمونی با هدف بدنسازی در جوانان می‌تواند سبب بروز عوارض وخیمی مانند عقیمی، نارسایی قلبی و کبدی، کوتاهی قد در مردان و پرمویی و خشونت صدا در خانم‌ها شود.

هفتم آبان ماه با عنوان پیشگیری از مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد در جوانان نامگذاری شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.11015s, 18q