معجزه گیاهی در فصل سرما!

۱۳۹۰/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 35858
معجزه گیاهی در فصل سرما!
سلامت نیوز: شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان محسوب می‌شود تا جایی كه حتی گسترش سرطان را متوقف می‌كند. شلغم پخته نیز دارویی بسیار موثر برای درمان برونشیت است. این ماده غذایی سودمند حاوی نشاسته، پروتئین و سلولز است و به همین سبب به عنوان یكی ماده غذایی نیروزا شناخته می‌شود.

شلغم گیاهی بسیار مقوی و مغذی است كه به دلیل دارا بودن قند گیاهی و املاح مفیدی مانند كلسیم و منیزیم، جزو مواد غذایی بسیار با ارزش محسوب می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شلغم یك منبع غنی از فولیك اسید، اسید پانتوتنیك، ویتامین‌های ث، ب و آ و همچنین املاح معدنی ضروری شامل فسفر، كلسیم، گوگرد، منیزیم و ید، مس است.

سایت تخصصی تغذیه تحت عنوان «اوری نوترینت» در مقاله جدیدی در این باره آورده است: شلغم یكی از پاك كننده‌ها و مواد خون‌ساز مفید است و كلسیم و منیزیم موجود در آن نقش به سزایی در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های خطرناك مانند سرطان دارد.

در این مقاله همچنین آمده است: شلغم بسیار مقوی و اشتها آور است. ضعف جنسی را درمان كرده و موجب افزایش سلول‌های جنسی مردانه می‌شود. شلغم سرفه را تسكین می‌دهد و برای معده و روده نیز مقوی است. آب شلغم، قند خون را پائین می آورد و قرقره كردن آب شلغم پخته برای درمان گلودرد موثر است.

یكی دیگر از مزایای نوشیدن آب شلغم درمان جوش صورت است. شلغم همچنین به تقویت حافظه كمك می‌كند و به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجهی از ویتامین ب 1 برای درمان كم خونی بسیار مفید است. این گیاه پرخاصیت همچنین برای رشد و نمو استخوانها سودمند است و به همین خاطر مصرف آن به زنان باردار و شیرده توصیه می‌شود.

شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان محسوب می‌شود تا جایی كه حتی گسترش سرطان را متوقف می‌كند. شلغم پخته نیز دارویی بسیار موثر برای درمان برونشیت است. این ماده غذایی سودمند حاوی نشاسته، پروتئین و سلولز است و به همین سبب به عنوان یكی ماده غذایی نیروزا شناخته می‌شود.

متخصصان تغذیه توصیه می‌كنند كه در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماریهای تنفسی حداقل چند نوبت در هفته شلغم بخورید. اگر به ناراحتی معده مبتلا نیستید به یاد داشته باشید كه خواص آب شلغم خام بیشتر از شلغم پخته است اما به طور كلی آب شلغم، بدن را تمیز كرده و مواد سمی را از بدن خارج می‌سازد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.90798s, 18q