استفاده بیش از حد روغن در طبخ غذا سلامت آن را به خطر می‌اندازد

۱۳۹۰/۰۸/۰۸ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 35891
سلامت نیوز: مدرس دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه در تهیه غذاها از روغن، شکر و نمک زیاد نباید استفاده کرد گفت: استفاده بیش از حد روغن در طبخ غذا سلامت آن را به خطر می‌اندازد.

فرهاد زعفری مدرس دانشگاه علمی کاربردی در گفت‌وگو با فارس در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار داشت: در تهیه غذاها معمولا سلامت آن مدنظر قرار می‌گیرد. بنابراین باید توجه داشت که در تهیه غذاها مواد غذایی سالم را انتخاب کنیم.

وی گفت: نگهداری و مزه‌دار کردن غذا یکی از نکات مهمی است که باید در هنگام طبخ غذا رعایت شود. می‌توان از ادویه‌ها برای مزه‌دار کردن غذا استفاده کرد.

مدرس دانشگاه علمی کاربردی اضاف کرد: در تهیه غذاها از نمک و روغن و شکر نباید بیش از اندازه استفاده کرد و می‌توان با استفاده از لیموترش تازه غذاها را مزه‌دار کنیم.

زعفری افزود: در تهیه گوشت‌ها نیز نباید از نرم‌کننده‌های شیمیایی استفاده کرد به دلیل اینکه بافت غذا را تغییر می‌دهند. البته برخی از افراد برای نرم کردن گوشت‌ها از مواد غذایی طبیعی مانند کیوی استفاده می‌کنند.

وی بیان داشت: باید زمان طبخ مواد غذایی را آموخت و مواد غذایی را بیش از حد نیاز بر روی شعله مستقیم قرار داد. غذا باید به آرامی طبخ شود و استفاده از روغن در تهیه غذاها به سلامت آن ضرر می‌رساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16014s, 18q