قبل از ازدواج تکلیف این 8 مسئله را روشن کنید

۱۳۹۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۲۸ - کد خبر: 36054
قبل از ازدواج تکلیف این 8 مسئله را روشن کنید
سلامت نیوز :«مهدی دوایی» دکترای روانشناسی و عضوهیات علمی پژوهشکده علوم شناختی اعتقاد دارد دختر و پسرها قبل از ازدواج باید 8 موضوع را برای زندگی مشترک خود در نظر گرفته و برایشان مهم باشد.

-1 حس برتری طلبی و مدیریت: باید قدرت مدیریت و تصمیم‌گیری بین دختر و پسر کاملا مشخص و واضح باشد. اگر دختر و پسر بعد از ازدواج، بخواهند دست به کار مهم بزنند، صمیمانه و بسیار منطقی با همدیگر مشورت کرده و تصمیم گیری کنند، باید مشخص شود که در نهایت چگونه می‌خواهند جمع بندی کنند.

-2 مسئولیت پذیری:مسئولانه برخوردکردن بین زوجین بسیار مهم است و باید قبل از ازدواج مشخص شود. مسئولیت پذیری یعنی چسبندگی داشتن به کار. آیا کارهای نصفه دارند یا خیر؟

-3ثبات عاطفی: دختر و پسر باید قبل از ازدواج از ثبات عاطفی همدیگر باخبر شوند. یعنی آنها وقتی عصبانی می‌شوند، چطور خود را کنترل کرده و نحوه بروز ناراحتی و خشم‌ها چطور است.

-4 اجتماع پذیری:برخی افراد هیچ تمایلی ندارند در جمع قرار بگیرند، اما برخی برعکس، برخی دیگر ترجیح می‌دهند درمسافرت‌ها، جشن‌ها یا مهمانی‌ها‌در کنار خانواده یا جمع باشند .

-5قدرت ریسک پذیری: معمولا افرادی وجود دارند که قدرت ریسک پذیری بسیار بالایی دارند، اما با دختر یا پسری ازدواج می‌کنند که کاملا محتاط است و تحمل هیچ گونه ریسکی را در زندگی خود ندارد. دختر و پسر قبل از ازدواج باید بدانند که طرف مقابلشان چقدر قدرت ریسک پذیری دارد.

-6 درک کردن: دختر و پسر باید از لحاظ درک و تحصیلات و فرهنگ با هم همخوانی را داشته باشند و حرف همدیگر را بفهمند و همدیگر را درک کنند.

-7 استاندارد سازی: برخی افراد سعی دارند که طرف مقابل خود را تحت استانداردهای خود قرار داده و طبق آن رفتار کنند. باید مشخص شود که این افراد چقدر اصرار دارند که طرف مقابلشان را وارد استانداردهای خود کنند یا چقدر آمادگی این را دارند که طرف مقابل را هرچه که هست بپذیرند.

-8 میزان خستگی ناپذیری: برخی افراد سرشار از انرژی هستند، اما برخی برعکس. مثلا ممکن است یکی از همسران روز خود را اینطور به پایان برساند؛ مثلا ساعت 5صبح به کوه برود، بعد از آن به سرکار رفته و بعد کلاس و بعد مهمانی و بعد قدم زدن در پارک را ترجیح دهد؛ اما طرف مقابلش دوست دارد، تا 12ظهر بخوابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40002s, 18q