بیمار دچار سوختگی تا 3روز آینده به بهزیستی تحویل می‌شود

۱۳۹۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۲۹ - کد خبر: 36077
سلامت نیوز : رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: در صورت عدم مراجعه خانواده بیمار سوختگی، وی تا ۳روز آینده به بهزیستی تحویل می‌شود.
 
حمید صالحی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بیماری که گفته شده رها شده توسط اورژانس دوباره دیشب به این بیمارستان برگردانده شد و در حال حاضر مشکل خاصی ندارد.

وی افزود: درمان بستری این بیمار تمام شده و ادامه معالجه این بیمار به طور سرپایی هم قابل انجام است و هم اکنون به دلیل اینکه جایی ندارد که به آنجا برود تا تعیین تکلیفش و هماهنگی با بهزیستی او را نگه می‌داریم.

صالحی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خانواده‌اش هنوز برای تحویل او مراجعه نکرده اند که اگر مراجعه کنند به خانواده‌اش تحویل می‌دهیم و گر نه با بهزیستی و شهرداری هماهنگ می‌کنیم تا به یکی از مراکز نگهداری منتقل شود.

صالحی پیش از نیز اعلام کرده بود: محسن قربانی بیمار در تاریخ سوم آبان در خانه اش دچار سوختگی شده و از طریق اورژانس به بیمارستان سوانح سوختگی مطهری ارجاع شد و بلافاصله اقدمات درمانی و بیمه او در بیمارستان انجام شد.

وی گفت: صبح چهارم آبان خود بنده این بیمار را دیدم و با توجه به اینکه سوختگی ناحیه فوقانی و دستهای وی عمیق بود همان روز دستور دارم که در فهرست عمل جراحی قرار گیرد.

وی افزود: عمل جراحی وی به روش جدید گرافت که جدیداً برای اولین بار در همین بیمارستان راه اندازی شده و طی این روش که یکی از جدیدترین روشهای درمان سوختگی است و باعث کاهش عوارض و عفونت می شود و مرگ و میر را کاهش می دهد انجام شد.

رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری گفته است: بعد از اتمام پروسه درمان این بیمار در این روش باید هر چه زودتر برای جلوگیری از عفونت بیمار را از محیط بیمارستانی خارج کنیم و ادامه درمان به صورت سرپایی انجام شود.

وی افزود: به همین علت هشتم آبان در پرونده این بیمار درج کردم که صبح نهم باید بعد از انجام پانسمان مرخص شود.

صالحی گفت: این بیمار اصلاً در خانه خودش دچار سوختگی شده اما اعلام کرده که به دلایلی نمی توانم به خانه برگردم به همین علت با گرمخانه شهرداری هماهنگ کردیم که به آنجا منتقل شود و برای او جا و آژانس گرفتیم.

وی ادامه داد: هزینه فرانشیر درمان این بیمار که ۴۰۰ هزار تومان بود نیز برایش رایگان شد اما هنگام ترخیص اعلام کرد که نمی توانم به گرمخانه بروم.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت محسن قربانی، بیمار دچار سوختگی نیز گفته است: گفتم که در خانه مان دارند ساخت و ساز می کنند و مرا مداخله نمی دهند مرا به خانه پسردایی ایرج ببرید.

وی افزود: اما آنها می خواستند مرا به گرمخانه شهرداری ببرند ۲۰ هزار تومان هم توی جیبم پول گذاشتند که هنوز هم هست.

بر اساس این گزارش رحیمی مسئول مددکاری بیمارستان مطهری نیز گفت: این بیمار گفت مادرم در منزل نیست و من جایی ندارم به همین علت از گرمخانه شهرداری رو به روی فرهنگسرای بهمن برایش جا گرفتیم و خود من برایش آژانس گرفتم و پول آژانس را هم دادم که به آنجا برود.

وی ادامه داد: قرار بود فعلاً در گرمخانه بماند و برای تعویض پانسمان به بیمارستان بیاید اما در نهایت به من گفت که من به گرمخانه نمی روم، نگهبانی بیمارستان هم شاهد است و گفت مرا به خانه اقوامم در قلهک ببرید که من پول آژانس را که ۱۵ هزار تومان بود دادم که او را به خانه اقوامش ببرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20294s, 18q