66 نفر کشته در طی یک هفته بر اثر تصادف

۱۳۹۰/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 36204
سلامت نیوز :مرکز هدایت عملیات بحران اورژانس کشور (EOC)، تلفات هفته گذشته حوادث ویژه ترافیکی را 66 کشته و 633 مجروح اعلام کرد.

در مجموع 149 تصادف رخ داده در این هفته که منجر به اعزام 234 آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی به صحنه حوادث شد 663 نفر از هموطنانمان مجروح و 66 نفر کشته شدند.

بنابراین گزارش تصادف دو دستگاه سواری پراید و روآ در جاده پلدختر به اندیمشک در استان لرستان، واژگونی مینی‌بوس در محور اراک به قم، برخورد سه دستگاه سواری پژو، پرشیا و پراید در جاده اصفهان به شهرکرد مهم‌ترین حوادث این هفته گزارش شد که در مجموع منجر به کشته شدن 3 نفر و جراحت 26 نفر از هموطنانمان شد.

بنابر اعلام اورژانس کشور یکی از نکات ایمنی در طول سفر در حوادث جاده‌ای اینست که مسافران از حمل بارهای سنگین و حجیم خارج از ابعاد اتومبیل و بیش از حد مجاز بپرهیزند.

برپایه این گزارش به همراه داشتن جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، تجهیزات ایمنی ترافیک مثل مثلث احتیاط، چراغ قوه، همراه داشتن دفترچه بیمه و داروهای مورد نیاز بیماران در طول سفر ضروری است.

این گزارش می‌افزاید: رانندگان در حین رانندگی از کشیدن سیگار، صحبت کردن با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، مشاجره و شوخی به دلیل کاهش تمرکز در حین رانندگی خودداری کرده و در صورت مصرف داروهایی که بر هوشیاری و سرعت واکنش راننده تأثیر منفی دارد از رانندگی خودداری کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.28563s, 18q