ننگ دانستن ابتلا به ایدز از عوامل اصلی گسترش این بیماری است

۱۳۹۰/۰۸/۱۵ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 36247
سلامت نیوز: كارشناس ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهوازگفت: ننگ دانستن ابتلا به ایدز از عوامل اصلی گسترش این بیماری است.

دكتر شهرام ابراهیمی ضمن بیان این مطلب افزود: ایدز یك بیماری رفتاری است كه دارای سه سطح، یك، متمركز و بالا است كه در حال حاضر این بیماری در كشور و خوزستان در سطح متمركز قرار دارد.

 وی گفت: طبق آمار در دسترس بیماران مبتلا به ایدز، 93 درصد از مبتلایان به این بیماری را مردان و هفت درصد آن را زنان تشكیل می‌دهد. البته جمعیت زنان مبتلا به ایدز در حال افزایش است.

 دكتر ابراهیمی گفت: براساس آمار 230 هزار نفر در كشور ناقل ویروس ایدز هستند ولی این آمار تنها 25 درصد همه بیماران را تشكیل می‌دهد. بسیاری از مبتلایان از بیماری خود مطلع نیستند و یا به مراكز بهداشتی مراجعه نمی‌كنند.

وی افزود: بیشتر مبتلایان به ایدز در رده سنی 25 تا 35 سالگی قرار دارند كه نشان می‌دهد شیوع این بیماری در جوانان بیشتر است.

دكتر ابراهیمی خاطرنشان كرد: ‌خوشبختانه در حال حاضر این بیماری فقط در افرادی كه رفتارهای پرخطر دارند مشاهده و افراد معمولی كمتر دچار این بیماری می‌شوند.

وی با بیان اینكه برای كنترل بیشتر بیماری ایدز باید از این بیماری انگ‌زدایی شود، گفت: بسیاری از بیماران به دلیل ننگ دانستن این بیماری برای درمان به مراكز بهداشتی مراجعه نمی‌كنند. ننگ دانستن ابتلا به ایدز از عوامل اصلی گسترش این بیماری است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.39815s, 18q