آیا سونوگرافی می تواند جلوی تولید اسپرم در مردان را بگیرد ؟

۱۳۹۰/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 36253
سلامت نیوز: دانشمندان آمریکایی سرگرم آزمایش در این زمینه‌اند که آیا سونوگرافی می تواند جلوی تولید اسپرم توسط مردان را بگیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پزشکان بدون مرز ،  کارشناسان دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا معتقدند که سونوگرافی می تواند به مدت شش ماه تولید اسپرم را در مردان متوقف کند بدون این که خطری برای آنان داشته باشد.

اکنون بنیاد بیل و ملیندا گیتس، یک کمک ۱۰۰ هزار دلاری به این دانشگاه کرده است تا آزمایش‌های بالینی بیشتری در این باره انجام شود.

پژوهشگران امیدوارند که نهایتا بتوانند به یک راه جدید برای جلوگیری از بارداری دست یابند.

دکتر جیمز تسوروتا که ریاست این تحقیقات را به عهده دارد می گوید: نظر ما این است که این وسیله (سونوگرافی) می تواند موجب سترون شدن مردان به مدت شش ماه شود. این وسیله کم هزینه است و از روش های امن جلوگیری، بدون استفاده از هورمون است.

دکتر تسوروتا افزود: هدف دراز مدت این است که برای سونوگرافی از وسیله های موجود در کلینیک ها که برای معالجه بیماری های مرتبط با ورزش یا فیزیو تراپی از آن استفاده می شود، به عنوان یک وسیله کم هزینه استفاده کنیم و به کار بردن سونوگرافی با هدف سترون کردن مردان را به کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه تعمیم دهیم.

با استفاده از سونوگرافی هنگامی که تولید اسپرم توسط بیضه ها متوقف شد و تمام اسپرم های موجود از بین رفتند مردان به طور موقت عقیم می شوند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس که برای پیشبرد این پروژه کمک مالی کرده است، بنیادی با بودجه ۳۴ میلیارد دلار است که توسط بیل گیتس رئیس شرکت رایانه‌یی مایکروسافت و همسرش ملیندا تاسیس شده است.

از سال ۱۹۹۴ تا کنون این بنیاد بیش از ۲۱ میلیارد دلار را وقف کمک به اجرای پروژه های مختلف انسان دوستانه کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.00311s, 19q