تخمه آفتابگردان برای تقویت ایمنی بدن در برابر سرماخوردگی مفید است

۱۳۹۰/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 36308
سلامت نیوز: كارشناس تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: تخمه آفتابگردان و انواع دیگر مغزها به دلیل داشتن اسیدهای چرب غیراشباع، برای تقویت سیستم ایمنی بدن جهت مقابله با انواع میكروب ها از جمله سرماخوردگی مفید است.

حامد پورآرام در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه دریافت مواد غذایی تاثیر بسزایی برای مقابله با انواع میكروب ها و عفونت ها دارد، افزود: مركبات موجود در بازار حاوی ویتامین های گوناگونی است كه می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن، افراد را از ابتلا به سرماخوردگی در فصل پاییز، مصون نگه دارد.

وی با اشاره به اینكه مواد غذایی حاوی ویتامین های A ، C و E موجب ارتقای سیستم ایمنی بدن می شود، ادامه داد: مركباتی مانند پرتقال، لیمو و نارنگی سرشار از ویتامین Cو كیوی منبع خوبی از ویتامین های C و E به شمار می رود.

كارشناس تغذیه وزارت بهداشت، گفت: هویج نیز با داشتن بتاكارون و ویتامین A نقش دوگانه ای در پیشگیری از سرطان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا می كند.

پورآرام افزود: كلم بروكلی نیز دارای ویتامین های E و C است كه نقش موثری در پیشگیری از سرطان ها و بیماری هایی مانند سرماخوردگی دارد.

وی خاطرنشان كرد تغذیه مناسب، ورزش منظم و پرهیز از استعمال سیگار و قرار گرفتن در معرض دود آن، سه عامل مهم در حفظ سیستم ایمنی بدن به شمار می رود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36833s, 18q