به تعویق انداختن توزیع شیر مدارس!/شیر در مدارس استان تهران از آذرماه توزیع می شود

۱۳۹۰/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 36351
به تعویق انداختن توزیع شیر مدارس!/شیر در مدارس استان تهران از آذرماه توزیع می شود
سلامت نیوز: در حالی حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش از توزیع شیرمدارس در آبان خبر داده بود اخبار رسیده حاکی از آن است که توزیع شیرمدارس در استان تهران به آذرماه موکول شده است.

رئیس گروه سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: دستورالعمل توزیع شیر در مدارس کشور ابلاغ شد و از آذرماه توزیع آن در مدارس این استان اجرایی می‌شود.

الهه حسن‌پور، رئیس گروه سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌‌وگو با فارس  در خصوص آخرین وضعیت شیر مدارس اظهار داشت: دستورالعمل توزیع شیر در مدارس کشور ابلاغ شد و از آذرماه توزیع شیر در مدارس شهرستان‌های استان تهران اجرایی می‌شود.

وی در خصوص چگونگی و میزان توزیع شیر در مدارس افزود: 70 نوبت شیر در بسته‌های 200 سی سی بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود؛ در مدارسی که دسترسی به آنها آسان باشد، شیر پاستوریزه داده می‌شود و در مدارسی که در مناطق صعب‌العبور قرار دارند، شیر استرلیزه توزیع خواهد شد.

رئیس گروه سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه دانش آموزان هفته‌ای 3 وعده شیر دریافت می‌کنند، بیان داشت: شیر مدارس در بسته‌های بهداشتی و سالم همراه با "نی‌" پوشش دار بین دانش‌‌آموزان توزیع می‌شود.

حسن‌پور در خصوص اینکه علاوه بر مدارس چه نهاد‌های آموزشی دیگری تحت توزیع شیر قرار می‌گیرند، اضافه کرد: تمامی پیش‌دبستانی‌ها، ابتدایی، راهنمایی (دولتی و غیر دولتی)، کودکان بی‌سرپرست، دانش‌آموزان استثنایی، استعدادهای درخشان و تمامی مهدکودک‌های تحت پوشش آموزش و پرورش و بهزیستی تحت پوشش توزیع شیر قرار می‌گیرند.

* اجرای تئاتر شیر در مدارس ابتدایی

رئیس گروه سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستا‌های تهران اظهار داشت: در افتتاحیه و اختتامیه شیر مدارس و در راستای فرهنگ‌سازی آن با همکاری دبیرخانه کمیته سیر مدارس ، دانشگاه‌های علوم‌پزشکی، استانداری، وزارت بازرگانی، سازمان بهزیستی و مؤسسه تحقیقات و استاندارد در خصوص ضرورت مصرف شیر، جشنواره غذایی لبنی برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: مشارکت اولیاء در جشنواره‌های غذایی، برگزاری مسابقه نقاشی و اجرای تئاتر شیر در مدارس ابتدایی شهرستان‌های استان تهران از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای ترویج فرهنگ مصرف شیر اجرا می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16563s, 18q