ورود قاچاقی البسه میکروبی به کشور

۱۳۹۰/۰۸/۱۷ - ۲۰:۵۶ - کد خبر: 36398
سلامت نیوز : معاون اول رئیس‌جمهور از ورود برخی پوشاک فاقد استاندارد و آلوده به برخی میکروب‌ها از مجرای قاچاق به کشور خبر داد.

به گزارش فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز (سه‌شنبه) در جلسه معاونین پارلمانی و حقوقی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها با بیان اینکه آثار نامطلوب پدیده قاچاق محدود به عرصه اقتصادی نمی‌شود، اظهار داشت: عوارض مخرب این معضل در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و حتی بهداشت و سلامت نیز رخنه کرده است و نمونه آن ورود برخی پوشاک فاقد استاندارد و آلوده به برخی میکروب‌ها است که از مجرای قاچاق وارد کشور می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به تصویب لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: با حمایت و دفاع معاونین حقوقی و پارلمانی دستگاه‌های اجرایی، این لایحه پس از طرح در صحن علنی مجلس نیز به تصویب رسیده و بتواند گام موثری در جهت کاهش میزان کالاهای وارداتی از طریق قاچاق باشد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیمات مثبت و سازنده‌ای تا کنون در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اتخاذ شده است که کدگذاری کالاها، الکترونیکی کردن اسناد حمل و نقل، کاهش زمان صدور مجوزهای لازم برای واردات کالا، شناسایی کلیه انبارها و مراکز نگهداری اجناس از جمله این تصمیمات است.

در این جلسه که نماینده ویژه رئیس‌جمهور و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزیر دادگستری، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور و معاونین حقوقی وزارتخانه‌ها حضور داشتند، در خصوص لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحث و تبادل نظر شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.55027s, 18q