مهم‌ترین علت کجی شست پا چیست؟

۱۳۹۰/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۷ - کد خبر: 36571
سلامت نیوز: کجی انگشت شست پا در واقع انحراف انگشت شست به‌ طرف سایر انگشتان است که مهم‌ترین علت بروز این عارضه، پوشیدن كفش پنجه باریک است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، کجی انگشت شست پا در واقع انحراف انگشت شست به‌ طرف سایر انگشتان است  که مهمترین علت بروز این عارضه پوشیدن كفش پنجه باریك،  كف پای صاف، ازبین رفتن قوس عرضی، پوشیدن كفش‌های پاشنه بلند،ضعیف بودن عضلات دوركننده یا كوتاهی عضله شست پا و ارثی است.

کجی انگشت شست پا عوارض زیادی برای افراد دارد که می‌توان مهم‌ترین عوارض آن را درد، تشكیل Bonion، بدشكل بودن پا، كاهش تحرک، خستگی زودرس، آرتروز زودرس نام برد.

خط كش یا خودكاری را در كنار داخلی پا قرار می‌دهیم پا باید با خط كش موازی باشد، اما در این ناهنجاری شست باخط كش زاویه ایجاد می‌كند، به طوری که می‌توان گفت با این روش می‌توان کجی شصت پا را تشخیص داد.

در درجه اول علت به‌وجودآورنده را تشخیص و برطرف کنیم، سپس اگر عضله نزدیک كننده شست كوتاه باشد باید آن‌را كشش دهیم و اگر كفش علت شست كج است كفش‌های پنجه پهن استفاده شود یا از آتل‌ شبانه برای درمان استفاده شود.

باز کردن و دور کردن انگشتان پاها مانع از ضعیف شدن عضلات مربوطه و رفتن شست به داخل می‌شود، همچنین قرار دادن یک پد نسبتا حجیمی که مابین انگشست شست و کناری آن قرار گیرد و مانع داخل رفتن انگشت شست شود. در واقع انجام ورزش‌هایی مانند دویدن و لی لی رفتن نیز به تقویت عضلات پا و کم شدن کجی کمک می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94527s, 18q