کوچکترین قاتل کشور/ هشدار به والدین درباره خرید اسلحه‌های اسباب‌بازی

۱۳۹۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 36609
سلامت نیوز: یک آسیب شناس و رفتار شناس اجتماعی گفت: کوچکترین قاتل کشور پسر بچه ای چهار ساله است که به وسیله تپانچه عتیقه پدرش دختر عموی دو ساله خود را به قتل رسانده است.

مجید ابهری در گفتگو با مهر با اشاره به بالا رفتن سطح خشونت در جامعه گفت: گسترش بازیهای رایانه ای خشن و فیلم های ماهواره ای از یک طرف و قرار دادن صحنه های فجیع و هولناک از نزاع ها و قتل ها در سایتهای اینترنتی و همین طور مبادله وسیع آن توسط بلوتوث های تلفن های همراه باعث شده خشونت در جامعه ما به سطح هشدار برسد.

وی ادامه داد: انعکاس عریان اخبار حوادث در روزنامه ها بدون آسیب شناسی و کالبد شکافی و نظرخواهی از کارشناسانه اصلی ترین زمینه های خشونت در سطح جامعه است.

ابهری با بیان این که قتل دختر دو ساله توسط پسرعموی چهار ساله به وسیله سلاح گرم آخرین نمونه از خشونت و کم دقتی و ضعف مدیریت والدین است گفت: چرا باید والدین یک کودک چهارساله تپانچه عتیقه را پر از مهمات در دسترس کودکان قرار دهند تا فرزند چهارساله آن را به سوی دختر عموی  خود بگیرد و شکلیک کند.

این رفتارشناس اضافه کرد: اگر این کودک فیلم هایی که در آن شخصیت های اصلی تیرا ندازی می کنند و پر از صحنه های خشن است نمی دید چگونه تیراندازی یاد می گرفت و می دانست از این وسیله برای شلیک استفاده می شود.

ابهری افزود: در این مقطع زمانی بر اساس 30 سال تجربه آسیب شناسی به خانواده ها هشدار می دهم که از گسترش ماهواره در میان خانواده و تماشای فیلم های پر از صحنه های خشونت در مقابل چشمان حیرت زده کودکان و نوجوان جلوگیری کنند و هنگام خرید و اسباب بازی برای کودکان خود از خرید اسلحه در هر شکل و اندازه جدا خودداری کنند. متاسفانه 70 در صد اسباب بازی های موجود در بازار از ابزار و ادوات جنگی مانند تیر کمان،اسلحه و...تشکیل شده است که این خود زنگ هشدار برای نهادهای فرهنگی و خانواده ها است.

وی از رسانه ها در خواست کرد: هنگام انتشار اخبار جنایات و حوادث به تحلیل و کالبد شکافی عوامل شکل گیری این حوادث نیز بپردازند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09315s, 19q