53 درصد كاربران كامپیوتر از درد و خشكی گردن و شانه رنج می‌برند

۱۳۹۰/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 36632
سلامت نیوز: 53 درصد از كاربران كامپیوتر از دردناك بودن و خشكی گردن و شانه رنج می برند كه این اختلالات خوش خیم بوده و با انجام نرمش های مناسب تا حد زیادی بهبود می یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: ناراحتی های كمر و گردن از شایعترین علائم كار با كامپیوتر است و 75 درصد كاربران كامپیوتر به طور هر چند وقت یكبار دچار دردهای ناحیه كمر ، گردن و شانه می شوند.

نشستن های طولانی مدت روی صندلی نامناسب كه حمایت لازم را ازكمر انجام نمی دهد، خم كردن سر به عقب، قرار نگرفتن مانیتور در مكان مناسب، خم كردن و بلند كردن مداوم سر برای خواندن برگه ای كه روی میز قرار دارد و تایپ آن، می تواند منجر به درد در ناحیه گردن و شانه شود.

افراد برای جلوگیری از دردهای عضلانی به تناوب از پشت میز كامپیوتر برخاسته، كمی استراحت كنند و با نرمش های خیلی ساده، گردن، بازو، مچ دست و پاها را حركت دهند.

بر اساس این گزارش، استفاده از میز مخصوص كه دارای عرض و ارتفاع استاندارد باشد، استفاده از صندلی مخصوص كامپیوتر كه ارتفاع آن طوری تنظیم شود كه ستون فقرات كاربر را آزار ندهد، استفاده از زیرپایی برای جلوگیری از بی حسی پا می تواند از دردهای عضلانی پیشگیری كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.9444s, 18q