بازی‌های رایانه‌ای كودكتان را درون گرا می‌كند

۱۳۹۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 36690
سلامت نیوز :كودكانی كه به طور مداوم بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌دهند، درونگرا شده، در جامعه منزوی و در برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ناتوان می‌شوند. معصومه افسری كارشناس اداره روان وزارت بهداشت اظهار داشت:‌ روحیه انزواطلبی باعث می‌شود كه كودك از گروه همسالان جدا شود كه این خود سرآغازی برای بروز ناهنجاری‌های دیگر است همچنین دراین بازی‌ها به دلیل اینكه كودك و نوجوان با ساختنی‌ها و برنامه‌های دیگران به بازی می‌پردازد، كمتر قدرت دخل و تصرف در آنها پیدا می‌كند و اعتماد به نفس او در برابر ساختنی‌ها و پیشرفت دیگران متزلزل می‌شود.

افسری ادامه داد: تصور بیشتر خانواده‌ها این است كه در بازی‌های رایانه‌ای فرد در بازی مداخله فكری مداوم دارد. اما این مداخله، فكری نیست بلكه این بازی‌ها سلول‌های مغزی را گول می‌زنند و از نظر حركتی نیز فقط چند انگشت كودك را حركت می‌دهند.

وی گفت: به دلیل جاذبه مسحور كننده‌ای كه این بازی‌ها دارد، بچه‌ها وقت و انرژی زیادی را صرف بازی با آن می‌كنند، حتی بعضی از كودكان صبح، زودتر از وقت معمول بیدار می‌شوند تا قبل از مدرسه كمی بازی كنند و وقت‌های تلف شده را هم بدین صورت جبران می‌كنند كه این امر خود منجر به افت تحصیلی در آن‌ها می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.68501s, 18q