650 میلیون دلار اعتبار برای مقابله با ریزگردها و احیاء دریاچه‌ها

۱۳۹۰/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۷ - کد خبر: 36693
650 میلیون دلار اعتبار برای  مقابله با ریزگردها و احیاء دریاچه‌ها
سلامت نیوز :با تصویب دولت، 650 میلیون دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی، مقابله با ریزگردها و احیاء دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، با موافقت هیئت وزیران و به استناد اصل 138 قانون اساسی، معادل ریالی مبلغ 500 میلیون دلار از محل جزء «ث» بند 2 قانون بودجه سال 1390 کل کشور بابت آب‌های مرزی در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

همچنین معادل ریالی مبلغ 150 میلیون دلار از محل یادشده به منظور مهار آب‌های مرزی و مهار گرد و غبار استان‌های مرزی و ریزگردهای استان‌ها و حفظ و احیاء دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

بر اساس جزء (ث) بند 2 قانون بودجه سال 1390 کل کشور، مقرر شده است یک میلیارد دلار از محل افزایش درآمد حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی مازاد بر مبالغ مندرج در بند(1) بودجه قبل از واریز به حساب ذخیره ارزی بابت مهار آب‌های مرزی و مهار گرد و غبار استان های مرزی و ریز‌گردهای استان ها و حفظ و احیاء دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور اختصاص پیدا کند.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31548s, 18q