مصرف شیشه، مغز معتاد را به صورت غیرقابل برگشت تغییر می‌دهد

۱۳۹۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 36754
سلامت نیوز: رئیس مرکز ترک اعتیاد تهران گفت: مصرف شیشه، مغز معتاد را به صورت غیرقابل برگشت تغییر می‌دهد به طوری که برخی از علائم مصرف شیشه در بعد سلولی به حدی تغییرات ایجاد می‌کند که در مغز می‌ماند.

اسماعیل علیپور در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: متأسفانه برخی جوانان چون فکر می‌کنند شیشه علائم خماری ندارد اعتیادآور هم نیست در حالی که بعد از اینکه فرد شیشه را کنار بگذارد به شدت دچار علائم ولع مصرف می‌شود و اصلا مهمترین مشکل شیشه همین است.

وی افزود: ممکن است مصرف شیشه عوارض جسمی یا همان خماری را نداشته باشد ولی ولع آن بسیار زیاد است تا حدی که بسیاری از مصرف‌کنندگان آن نمی‌توانند شیشه را کنار بگذارند.

علیپور تصریح کرد: اثبات شده مصرف شیشه اثرات بسیار مخربی روی سیستم فعالیت مغز می‌گذارد و این آسیب‌ها گاهی اوقات در حالی که فرد زیاد مصرف کند به صورت غیرقابل برگشت تغییر می‌کند به طوری که برخی از علائم مصرف شیشه در بعد سلولی به حدی تغییرات ایجاد می‌کند که در مغز می‌ماند.

وی ادامه داد: مصرف‌کنندگان متعدد شیشه دچار علائم روان‌پریشی می‌شوند که ارتباط فرد را با واقعیت دچار اختلال می‌کند و عملکرد طبیعی فرد را در زندگی مختل می‌کند.

علیپور با بیان اینکه هنوز هیچ درمان دارویی برای شیشه وجود ندارد، گفت: درمان‌های غیر دارویی موجود هم وقتی روی فرد مؤثر است که انگیزه وی برای ترک بالا باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57344s, 18q