۵ عاملی که باعث اعتیاد به مخدر می شود

۱۳۹۰/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 36787
سلامت نیوز: آسیب ها - رفیق بد، ذغال خوب همیشه دلیل اعتیاد عنوان شده اند. حداقل در فرهنگ عامه. اما واقعا چرا یک فرد معتاد می شود؟

آنظور که آمارهای ستاد مبارزه با مواد مخدر نشان می دهد، مهمترین دلیل اعتیاد، کنجکاوی است. به گفته حمید صارمی، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، 18.4 درصد از معتادین به علت لذت طلبی، 14 درصد به خاطر رهایی از استرس و اضطراب، 22.8 درصد به دلیل کنجکاویهای هدایت نشده، 13.2 درصد به صورت تفریحی و 3.2 درصد نیز با نیت تقویت قوای جنسی به سوء مصرف موادمخدر آلوده شده‌اند.

او که در همایش پیشگیری از اعتیاد که در سمنان حرف می زد، همچنین گفت: سیستم هوشمند اعتیاد یعنی استکبار جهانی، تغییر الگوی مصرف و جذب مصرف کننده بیشتر را هدف قرار داده است، از بین بردن نسل، ترویج پوچ‌گرایی و ایجاد مانع برای توسعه فرهنگی کشور از مهمترین برنامه های شبکه توزیع جهانی است.

به گزارش ایسنا او بر بازبینی تلاش‌های انجام شده، شناسایی راه‌های نرفته، نقد شیوه‌های گذشته و آینده شناسی و آینده نگری برای برنامه‌ریزی در مبارزه با پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بر توانمندسازی روانی کودکان، نوجوانان و جوانان با هدف ارتقای اقتدار ذهنی و رویکرد اجتماعی در بین آنان تاکید کرد.
منبع: خبرآنلاین
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88556s, 18q