مصرف میوه در افراد سرماخورده موجب خارج شدن سموم بیماری می‌شود

۱۳۹۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 36941
سلامت نیوز: یک متخصص تغذیه گفت: افرادی که به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند، از میوه و مایعات بیشتری استفاده کنند، به دلیل اینکه مصرف مایعات و میوه سموم را از بدن خارج می‌کند و موجب بهبود سریع‌تر آنها می‌شود.

مسعود کیمیاگر در گفت‌وگو با فارس  اظهار داشت: حدود 40 سال پیش این نظریه مطرح بود که ویتامین C در پیشگیری از سرماخوردگی مؤثر است و همه فکر می‌کردند که این ویتامین از ابتلای افراد به سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.
 
وی گفت: ولی امروزه ثابت شدن است که ویتامین C در درمان و بهبود علائم سرماخوردگی و در کوتاه کردن دوران نقاهت این بیماری در افراد مفید است.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: تغذیه مناسب، سیستم ایمنی بدن افراد را قوی‌تر می‌کند و افرادی که رژیم غذایی آنها از 4 گروه اصلی غذایی تشکیل شده باشد، دارای بدن قوی‌تری هستند.

کیمیاگر بیان داشت: دیده شده است، افرادی که به سوءتغذیه مبتلا هستند، بیشتر به عفونت‌های ویروسی مبتلا می‌شوند و بروز بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی ناشی از همین عفونت‌هاست و شدت و مدت بیماری در این افراد بیشتر است.

وی افزود: البته افرادی که به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند، از میوه و مایعات باید بیشتر استفاده کنند، به دلیل اینکه مصرف مایعات سموم را از بدن خارج می‌کند و موجب بهبود سریعتر افراد می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3168s, 18q